Význam mena Barbora

« Späť na Význam mena

Barbora meniny – 4.12.

Aktívne číslo tohto mena je 3 – inteligentná schopná, má zmysel pre krásu, tvorivá, má obratné jednanie s ľuďmi, prispôsobivá.

Meno Barbora má grécky pôvod a znamená “cudzinka”. Toto meno nosila aj Svätá Barbora z 3.storočia – patrónka baníkov. 

Barbora  je veľmi pohodová, spoločenská a miluje umenie. Vynakladá všetko úsilie na to, aby získala pozornosť ostatných. Je ambiciózna a je známa tým, že veci doťahuje do konca. V každej situácii sa snaží byť objektívna a dokáže veľmi rýchlo urobiť ťažké rozhodnutia. Jej priateľská povaha jej pomáha nájsť si v živote veľa priateľov.  So svojimi sociálnymi zručnosťami, dokáže vybudovať výborné prostredie takmer všade. Má prirodzenú schopnosť povzbudiť frustrovaných ľudí tak, aby sa v živote posunuli vpred. Miluje zábavu a užíva si život. Ich povaha vyžaduje boj, zmeny, náhle udalosti, musia mať adrenalín na určitej úrovni, aby povedali, že majú za sebou dobrý deň. Preto je život s nimi nádherný, vždy plný udalostí a úplne bez nudy. Je kreatívna, nápaditá, vynaliezavá a  umelecká.

B – Ak vaše meno obsahuje písmeno B, dáva Vám vibráciu očarujúceho človeka, ktorý je obdarený dobrou intuíciou a rád experimentuje. Túžite po láske a ste schopný pre ňu spraviť takmer čokoľvek. Väčšinou trvá nejaký čas, než dokážete zdieľať svoje pocity s okolím. Radi pomáhate ostatným, ale vo svojom vnútri  niečo vždy očakávate na oplátku. Radi experimentujete. Máte sklony k depresiám a pokiaľ nimi začnete trpieť, bude veľmi ťažké vás z nich dostať. Máte sklony k lenivosti.

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

O – Každý kto má v mene písmeno O si neskutočne váži lásku a lojalitu. Sú veľmi kreatívni a majú úžasnú predstavivosť. Hoci pôsobia ako tichí a utiahnutí ľudia len zriedkakedy ich nájdete slobodných, pretože ich zo srdca baví zdieľať svoj čas s ich partnerom. Ich hlavnou prioritou je udržanie vzťahu čo však často môže viesť k prehnanej majetníckosti. Dokážu perfektne pracovať s časom, energiou či peniazmi čo im pomáha udržať sa na vrchole i v najobtiažnejších situáciách.  Najviac ich motivuje ich túžba mať rodinu – dodáva im to zmysel do života.

Barbora


Herečky:  Barbora Balúchová, Barbora Bobuľová

Speváčky: Barbora Balúchová, Barbora Patková, Barbora , Barbora Mochowa

Chatka Barbora v obci Dedinky    

Kniha: Barbora Celjská  (Daniela Dvořáková)

Spisovateľka:  Barbora Ubrik

Film: Svätá Barbora (2012)

Hotel Barbora: Český Krumlov

Meno Babora v tradičnej čínštine –   芭芭拉

Meno Babora v zjednodušenom čínskom jazyku –  芭芭拉 

Meno Babora  v hebrejskom jazyku –  ברברה

Meno Babora   v arabskom jazyku – باربرا

Meno Babora v japonskom jazyku – バーバラ

Pranostika: Aká Barbora, Sára a Mikuláš, taký celý advent máš.

« Späť na Význam mena