Význam mena Belo

« Späť na Význam mena

Belo 03.09.

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – tajomný, skúmavý, melancholický, má zmysel pre priateľstvo.

Meno Belo znamená „pomocník islamu“ a má „španielsky“ pôvod. Toto meno nosil aj Belo 1. – nitrianske knieža.

Belo pôsobí pokojne, no občas vnútorne trpí nervovým vypätím. Má problém verbálne vyjadriť svoje hlbšie myšlienky či  pocity a je pre neho omnoho prirodzenejšie ich  vyjadriť písomne. Ľahko sa urazí  a môže trpieť depresívnymi náladami.  Nedostatok pozitivity a dôvery je zdrojom ťažkostí pri rozhodovaní v obchodnom styku. Aj keď chce  to najlepšie, chýba mu sebadôvera a agresivita na zhmotnenie svojich túžob. Má tendenciu vyhýbať sa problémom a nechať veci nedokončené až do poslednej chvíle. 

B – Ak vaše meno obsahuje písmeno B, dáva Vám vibráciu očarujúceho človeka, ktorý je obdarený dobrou intuíciou a rád experimentuje. Túžite po láske a ste schopný pre ňu spraviť takmer čokoľvek. Väčšinou trvá nejaký čas, než dokážete zdieľať svoje pocity s okolím. Radi pomáhate ostatným, ale vo svojom vnútri  niečo vždy očakávate na oplátku

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

O – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

Belo

Herci:   Belo Turba

Spevák: Belo Turba

Kniha:  Môj priateľ Belo (Lýdia Kráľovičová)

Mesto v Brazílii: Belo Horizonte   

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  贝洛

Meno v hebrejskom jazyku –  בלו

Meno  v japonskom jazyku –  ベロ

Meno v arabskom jazyku – بيلو

Meno v gréckom jazyku – Μπελο

Meno v gruzínskom jazyku – ბელო

« Späť na Význam mena