Význam mena Bernard

« Späť na Význam mena

Bernard 20.05.

Aktívne číslo tohto mena je 8 – aktívny, impulzívny, tvrdohlavý, svojhlavý.

Bernard pochádza z germánskeho krstného mena Bernhard alebo Beornheard, čo znamená „ silný alebo statočný ako medveď “. Toto meno nosil aj svätý Bernard z Menthonu, ktorý  je patrónom horolezcov.  

Bernard je dobrý  obchodník a stratég, ktorý dokonale vie, čo robí, pričom ovláda všetky sektory, v ktorých sa angažuje.  Býva  veľmi vplyvný, dokáže efektívne riadiť ľudí v skupinách a preto je z neho dobrý vedúci pracovník.  Ak  je mu poskytnutý priestor na vyjadrenie vo sfére, ktorá ho zaujíma, dosahuje výborné výsledky. Dalo by sa o ňom povedať, že “vie ako pritiahnuť peniaze”. Avšak schopnosť získať peniaze a múdro ich spravovať, sú dve veľmi odlišné veci. Takto si udržiava veľmi protichodný vzťah k peniazom. Je temperamentný, nemá  rád monotónnosť a  potrebuje pohyb.  Je náročný nie len  na seba, ale aj na ostatných. Je  obdarený talentom  spájať ľudí. Má sklony k filantropii.  Ako priateľ je dôveryhodný avšak má problém vyjadriť svoje vnútorné pocity pred ostatnými, čo často vytvára nesprávne domnienky. Zvyčajne býva spravodlivý, sebestačný, ale taktiež je dobrý manipulátor. Jeho milostný život býva dosť zložitý. Má sklony udržiavať vzťahy nasilu, čo môže viesť k žiarlivosti a rozchodom. Vo vzťahoch potrebuje  obdivovať a byť obdivovaný.

B – Ak vaše meno obsahuje písmeno B, dáva Vám vibráciu očarujúceho človeka, ktorý je obdarený dobrou intuíciou a rád experimentuje. Túžite po láske a ste schopný pre ňu spraviť takmer čokoľvek. Väčšinou trvá nejaký čas, než dokážete zdieľať svoje pocity s okolím. Radi pomáhate ostatným, ale vo svojom vnútri  niečo vždy očakávate na oplátku. Radi experimentujete. Máte sklony k depresiám a pokiaľ nimi začnete trpieť, bude veľmi ťažké vás z nich dostať. Máte sklony k lenivosti.

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

D – Ak Vaše meno obsahuje písmeno D, dáva Vám vibrácie vášnivého, ale lojálneho človeka. Ak sa pre niečo rozhodnete, takmer vždy to dotiahnete do konca a to sa týka aj záležitosti vzťahov. Ak si niekoho obľúbite ste starostlivý a láskavý. Ak však nenájdete emocionálnu rovnováhu, väčšinou Vás to veľmi rozhodí.  Musíte si dávať pozor na žiarlivosť a netrpezlivosť. Máte umelecké nadanie, ale aby ste dosiahli úspech je potrebné vyvinúť veľa úsilia. 

Bernard

Herci:   Bernard Herrmann, Bernard Cornwell

Spevák: Bernard Sumner

Film: Bernard (2017)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  伯纳德

Meno v hebrejskom jazyku –  ברנרד

Meno  v japonskom jazyku –  バーナード

Meno v arabskom jazyku – برنارد

Meno v gréckom jazyku – Βερνάρδος

Meno v gruzínskom jazyku – ბერნარდი 

« Späť na Význam mena