Význam mena Blanka

« Späť na Význam mena

Blanka

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí, presvedčivosť.

Meno Blanka pochádza z francúzštiny a znamená biela. Toto meno niesla aj francúzska kráľovná Blanka Navarrská (Blanche de Navarre).

Blanka je silná, vizionárska, dobrodružná, márnotratná a nepokojná. Blanka  potrebuje pohyb, má rada zmeny a cestovanie. Vyhľadáva slobodu a dobrodružstvo. Je prístupná novým veciam či  myšlienkam a vyhýba sa rutine a nude. Je dynamická, podnikavá, má  energie na rozdávanie a často má  tendenciu prekračovať svoje limity.  Musí si dávať pozor na svoju zbrklosť. Má sklony  k nervozite a nepokoju. Mala by sa naučiť udržať rovnováhu v citovej, profesionálnej a finančnej oblasti. Nemá rada pravidlá či  obmedzenia a nemožno ju k ničomu donútiť. Práve táto nechuť k hierarchii, príkazom a monotónnosti ju núti si nájsť prácu, ktorá je poznačená neočakávanými výzvami a zmenami. Stále musí niečo robiť a predstava, že by mala byť zamknutá  medzi štyrmi stenami každý deň, je pre ňu desivá.   Ďalšou špeciálnou zručnosťou je, že dokáže identifikovať slabiny ostatných. Avšak musí sa naučiť väčšej trpezlivosti a zhovievavosti, aby   sa vyhla následnému hnevu.  Rovnakým spôsobom, ako môže nájsť slabé stránky ľudí, môže  nájsť aj ich silné stránky a vyniesť ich na svetlo. Má  rada slobodu a ak sa niekto pokúsi obmedziť jej nezávislosť,  s najväčšou pravdepodobnosťou môže počítať s ukončením jej priateľstva.  Dokáže  rýchlo reagovať na vznikajúce problémy a hneď ich aj riešiť. Je  spoločenská, komunikatívna,  nemá  problémy s nadväzovaním nových priateľstiev a je rada stredobodom pozornosti.  Cení si rodinné hodnoty a tradície.  

B – Ak vaše meno obsahuje písmeno B, dáva Vám vibráciu očarujúceho človeka, ktorý je obdarený dobrou intuíciou a rád experimentuje. Túžite po láske a ste schopný pre ňu spraviť takmer čokoľvek. Väčšinou trvá nejaký čas, než dokážete zdieľať svoje pocity s okolím. Radi pomáhate ostatným, ale vo svojom vnútri  niečo vždy očakávate na oplátku. Radi experimentujete. Máte sklony k depresiám a pokiaľ nimi začnete trpieť, bude veľmi ťažké vás z nich dostať. Máte sklony k lenivosti.

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

K – Ľudia s písmeno K v mene sú väčšinou veľmi starostliví, milí a veľkorysí. Hoci sú často pri spoznávaní nových ľudí plachí, časom sa otvoria a stanú sa veľmi dobrými priateľmi. Sú veľmi praktickí a nezaoberajú sa drobnosťami. Dosiahnutie materiálneho úspechu je pre nich nesmierne dôležité. Často vynikajú v profesiách kde sú stredobodom pozornosti. S partnermi sú  zmyselný a vášniví a veľmi romantický. 

Blanka

Herečky: Blanka Bohdanová, Blanka Waleská 

Speváčka: Blanka Bezáková

Kniha:  Blanka (Monika Bramer)

Film: Blanka (2015)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  布兰卡

Meno  v hebrejskom jazyku –  בלנקה

Meno  v japonskom jazyku –  ブランカ

Meno v arabskom jazyku – بلانكا

Meno v gréckom jazyku – Μπλάνκα

Meno v gruzínskom jazyku – ბლანკა 

« Späť na Význam mena