Význam mena Blažena

« Späť na Význam mena

Blažena 11.05.

Aktívnym číslom tohto mena je 7 – tajomná, skúmavá, melancholická, má zmysel pre priateľstvo.

Meno Blažena pochádza z latinského Beatus  a źnamená “šťastná, alebo blažená”. 

Toto meno dáva vibrácie  spoľahlivosti, ohľaduplnosti a láskavosti. Blažena potrebuje cítiť teplo a lásku domova. Od toho sa potom odvíja je život. Je húževnatá a trpezlivá, ale niekedy sa až priveľmi spolieha na ostatných. Blaženy si nenechajú skákať nikým po hlave, a keď je to potrebné  dokážu buď poriadne útočné.  Blažena má potrebu hľadať pravdu vo všetkom okolo avšak nie vždy ju dokáže aj prijať. Často  sa snaží skryť svoj vnútorný strach a slabosť.  Ak nemá dostatočnú motiváciu  vie byť veľmi lenivá. Má filozofické sklony a vynikajúce analytické myslenie. Jej myseľ zvyčajne žije vo „svete snov“, kde je schopná posúvať udalosti alebo veci tak, ako sa jej  páči.  Osoba s menom  Blažena má úžasnú schopnosť preniesť dokonalé miesta, ľudí a udalosti do svojich vlastných životných skúseností, čo ju vedie po ceste konzistentných odhalení. Je rodenou vyšetrovateľkou.   Veľmi dobre sa vie orientovať v rôznych témach a dokáže vyjadriť svoje schopnosti v niekoľkých oblastiach. Keď dostane priestor na  vyjadrenie, môže dosiahnuť tie najúžasnejšie úspechy. Pri hľadaní pravdy jej  nie je cudzia ani spiritualita a mystika.  Je  zberateľka a pravdepodobne má niekde zastrčené nejaké “skryté poklady”. Miluje  cestovanie a dobrodružstvo každého druhu. Vždy sa snaží držať svoju finančnú situáciu pod kontrolou.  Svojich priateľov si dôkladne vyberáte.  

B – Ak vaše meno obsahuje písmeno B, dáva Vám vibráciu očarujúceho človeka, ktorý je obdarený dobrou intuíciou a rád experimentuje. Túžite po láske a ste schopný pre ňu spraviť takmer čokoľvek. Väčšinou trvá nejaký čas, než dokážete zdieľať svoje pocity s okolím. Radi pomáhate ostatným, ale vo svojom vnútri  niečo vždy očakávate na oplátku. Radi experimentujete. Máte sklony k depresiám a pokiaľ nimi začnete trpieť, bude veľmi ťažké vás z nich dostať. Máte sklony k lenivosti.

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

Z – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno Z, sú veľkorysí a viac myslia na iných ako na seba. Sú výbornými spoločníkmi. Dokážu si poradiť aj s náročnejšími problémami a ísť ďalej. Mali by sa naučiť plniť svoje sny a nápady, inak budete trpieť depresiami.

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

Blazena

Herečky:   Blažena Holišová, Blažena Hedrichová

Speváčka: Blažena Martinková

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku – 布拉泽纳

Meno  v hebrejskom jazyku –  בלזנה

Meno  v japonskom jazyku – ブラゼナ

Meno v arabskom jazyku – بلازينا

Meno v gréckom jazyku – Μπλαζενα

Meno v gruzínskom jazyku – ბლაზენა

« Späť na Význam mena