Význam mena Bohdana

« Späť na Význam mena

Bohdana 18.01.

Aktívnym číslom tohto mena je 9  – zmyselná, ľudská, idealistka, láskavá, oddaná

Pôvod tohto mena je slovanský a znamená  Boží dar. Bohdana, ktorá sa narodila v zime má  kontroverzný  charakter. Je tvrdohlavá a vytrvalá. Má bližšie k otcovi ako k matke a vo všeobecnosti je Bohdana úplne podobná svojmu otcovi. Tie, čo sa narodili v zime, sú veľmi aktívni ľudia, sú typom „verejného študenta“. Sú rozumné: najprv myslia a potom konajú. „Letné Bohdany sú  jemnejšie a oveľa láskavejšie. Častokrát sa  kvôli svojej láskavosti dostávajú do problémov.  Milujú zvieratá: rôzne psy, mačky, holuby. Sú pracovité, dobre šijú a pletú a dobre sa vydávajú. Je pre ne ťažké zblížiť sa s novými ľuďmi a rovnako ťažké sa s nimi rozlúčiť. Jarné Bohdany sú    zraniteľné,  citlivé a náchylné na ochorenia dýchacích ciest. Majú vyvinutý zmysel pre krásu, vedia sa vkusne obliekať. Majú radi poriadok.  

B – Ak vaše meno obsahuje písmeno B, dáva Vám vibráciu očarujúceho človeka, ktorý je obdarený dobrou intuíciou a rád experimentuje. Túžite po láske a ste schopný pre ňu spraviť takmer čokoľvek. Väčšinou trvá nejaký čas, než dokážete zdieľať svoje pocity s okolím. Radi pomáhate ostatným, ale vo svojom vnútri  niečo vždy očakávate na oplátku. Radi experimentujete. Máte sklony k depresiám a pokiaľ nimi začnete trpieť, bude veľmi ťažké vás z nich dostať. Máte sklony k lenivosti.

O – Každý kto má v mene písmeno O si neskutočne váži lásku a lojalitu. Sú veľmi kreatívni a majú úžasnú predstavivosť. Hoci pôsobia ako tichí a utiahnutí ľudia len zriedkakedy ich nájdete slobodných, pretože ich zo srdca baví zdieľať svoj čas s ich partnerom. Ich hlavnou prioritou je udržanie vzťahu čo však často môže viesť k prehnanej majetníckosti. Dokážu perfektne pracovať s časom, energiou či peniazmi čo im pomáha udržať sa na vrchole i v najobtiažnejších situáciách.  Najviac ich motivuje ich túžba mať rodinu – dodáva im to zmysel do života.

H – Ak Vaše meno obsahuje písmeno H, ste vášnivý človek, ktorý rád lieta niekde v oblakoch. To ale neznamená, že neviete stáť nohami pevne na zemi. Ľudia vo vašom okolí vedia, že sa na vás môžu spoľahnúť. Avšak dávajte si pozor na vnucovanie svojich názorov iným ľuďom. Máte tendenciu byť dosť uzavretý, pokiaľ nenájdete vyvážený vzťah. Ak ho už ale nájdete, potom ste schopný obetovať čokoľvek. Rád sa obklopujete ľuďmi, ktorí sú pre váš život niečím prínosným, či už v rámci podpory, alebo čohokoľvek iného.  Ste veľkorysý a často puntičkár. Ak je to potrebné, viete byť veľmi autoritatívny na dosiahnutie toho čo chcete.

D – Ak Vaše meno obsahuje písmeno D, dáva Vám vibrácie vášnivého, ale lojálneho človeka. Ak sa pre niečo rozhodnete, takmer vždy to dotiahnete do konca a to sa týka aj záležitosti vzťahov. Ak si niekoho obľúbite ste starostlivý a láskavý. Ak však nenájdete emocionálnu rovnováhu, väčšinou Vás to veľmi rozhodí.  Musíte si dávať pozor na žiarlivosť a netrpezlivosť. Máte umelecké nadanie, ale aby ste dosiahli úspech je potrebné vyvinúť veľa úsilia. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

Bohdana

Herečky:   Bohdana Pavlíková, Bohdana Madlová

Speváčky: Bogdana Karadocheva, Bogdana Herman

Spisovateľky: Bohdana Břegová, Bohdana Dušová

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku – 博达纳 

Meno  v hebrejskom jazyku –  בוהדנה

Meno  v japonskom jazyku –  ボダナ

Meno v arabskom jazyku – بوهدانا

« Späť na Význam mena