Význam mena Boris

« Späť na Význam mena

Boris 14.10.

Aktívnym číslom tohto mena je 9 – zmyselný, ľudský, idealista, láskavý, oddaný

Meno Boris  má slovanský pôvod a má viacero významov v závislosti od krajín kde sa používa (napr. – boj, ten ktorý bojuje za slávu, vlk, malý alebo biely leopard.) Toto meno nosil  Boris I. Bulharský v 9.storočí, ktorý obrátil svoju ríšu na kresťanstvo, a preto je v pravoslávnej cirkvi považovaný za svätého. 

Ide o človeka so zložitým charakterom, ktorý sa prejavuje už v detstve. Rád vnucuje svoje názory iným. Dokáže byť vtipný, ale vie sa aj riadne pomstiť.  Boris má veľké tendencie  stať sa   panovačným a despotickým. Jeho priatelia ho rešpektujú, ale nikto sa s ním neodváži hádať, aj keby sa tisíckrát mýlil. Boris má zocelenú vôľu, skorú samostatnosť, silu a vytrvalosť. Vo svojich činoch je veľmi rozhodný. Majiteľ tohto mena rád pracuje, prichádza s rôznymi úlohami a cieľavedome hľadá spôsoby, ako ich vyriešiť. Od prírody je tajnostkársky, nechce o svojich nápadoch hovoriť ani s blízkymi ľuďmi.  Boris, narodený v zime, je  temperamentný a má pevnú povahu. Boris narodený na jeseň je  praktickým a vážnym. Boris narodený v lete je od prírody dobrosrdečný a  v ťažkých chvíľach sa na neho môžete spoľahnúť. Boris narodený na jar je opatrný.

B – Ak vaše meno obsahuje písmeno B, dáva Vám vibráciu očarujúceho človeka, ktorý je obdarený dobrou intuíciou a rád experimentuje. Túžite po láske a ste schopný pre ňu spraviť takmer čokoľvek. Väčšinou trvá nejaký čas, než dokážete zdieľať svoje pocity s okolím. Radi pomáhate ostatným, ale vo svojom vnútri  niečo vždy očakávate na oplátku. Radi experimentujete. Máte sklony k depresiám a pokiaľ nimi začnete trpieť, bude veľmi ťažké vás z nich dostať. Máte sklony k lenivosti.

O – Každý kto má v mene písmeno O si neskutočne váži lásku a lojalitu. Sú veľmi kreatívni a majú úžasnú predstavivosť. Hoci pôsobia ako tichí a utiahnutí ľudia len zriedkakedy ich nájdete slobodných, pretože ich zo srdca baví zdieľať svoj čas s ich partnerom. Ich hlavnou prioritou je udržanie vzťahu čo však často môže viesť k prehnanej majetníckosti. Dokážu perfektne pracovať s časom, energiou či peniazmi čo im pomáha udržať sa na vrchole i v najobtiažnejších situáciách.  Najviac ich motivuje ich túžba mať rodinu – dodáva im to zmysel do života.

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

S – Ľudia s písmenom S v mene sú starostliví, citliví a zmyselní ľudia. Snívajú vo veľkom a vážia si súkromie. Sú nesmierne trpezliví. Väčšinu svojho života strávia honom za potešením. Sú to romantickí idealisti ktorý na „toho pravého“ či „tú pravú“ budú trpezlivo čakať pokiaľ nevstúpi do ich života. Vedia ako z ľudí dostať ich objektívne názory. Niekedy nevedia ako sa vysporiadať s ťažkosťami a radšej niekoho požiadajú o radu než aby dôverovali svojim vlastným úsudkom a rozhodnutiam.

Boris

Herci:  BorisKodjoe, Boris Farkaš

Speváci: Boris Grebenščikov, Boris Lettrich

Kniha:  Boris Jeľcin  (Jiří Doubrava)

Bývalý prezident ruskej federácie: Boris Jeľcin

Britský konzervatívny politik: Boris Johnson

Film: Boris (2002)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku – 鲍里斯

Meno v hebrejskom jazyku –  בוריס

Meno  v japonskom jazyku –  ボリス

Meno v arabskom jazyku – بوريس

Meno v gréckom jazyku – Μπόρις

Meno v gruzísnkom jazyku – ბორის

« Späť na Význam mena