Význam mena Božena

« Späť na Význam mena

Božena 27.07.

Aktívnym číslom tohto mena je 9 – zmyselný, ľudský, idealista, láskavý, oddaný.

Božena je ženské meno staroslovienskeho pôvodu, v doslovnom preklade znamená „Božia“, „požehnaná“, „Bohom označená“, „darovaná Bohom“. Toto meno nosila aj Svätá Božena.

Božena je výrazná osobnosť so silným a nezávislým charakterom. Vďaka organizačnému talentu a  silnej energii zastáva vedúce úlohy a vo svojej profesii dosahuje veľké úspechy. Pokiaľ má dostatok priestoru na využitie svojej kreativity a rozhodovania sa, dokáže pracovať aj v tíme pod niekým iným. Nemá rada  monotónnosť,  neustále túži  po nových vedomostiach či dobrodružstvách. Obzvlášť dobre funguje v kreatívnych profesiách. Má bystrú myseľ a dokáže vidieť  situácie z rôznych uhlov. Pred tým než niečo urobí, tak veci  starostlivo zváži.  Je inštinktívnym typom  človeka, ktorý sa potrebuje naučiť, dôverovať svojej intuícii.  Pri spoznávaní nových ľudí si drží odstup a je  rezervovaná. Trvá nejaký čas, kým si ľudí pustí k telu. Zvyčajne má  malú skupinu úprimných priateľov, ale všeobecne je spoločenská a nemá problém s obetovaním sa  v prospech svojich priateľov a rodiny. Cení rodinné hodnoty a tradície. Jej záujem o psychológiu môže pozdvihnúť jej  pozorovacie a dedukčné schopnosti na úplne inú úroveň. Jej citlivosť jej umožňuje  pochopiť pocity iných ľudí, ale na druhej strane je to jej najväčšia slabosť.

B – Ak vaše meno obsahuje písmeno B, dáva Vám vibráciu očarujúceho človeka, ktorý je obdarený dobrou intuíciou a rád experimentuje. Túžite po láske a ste schopný pre ňu spraviť takmer čokoľvek. Väčšinou trvá nejaký čas, než dokážete zdieľať svoje pocity s okolím. Radi pomáhate ostatným, ale vo svojom vnútri  niečo vždy očakávate na oplátku. Radi experimentujete. Máte sklony k depresiám a pokiaľ nimi začnete trpieť, bude veľmi ťažké vás z nich dostať. Máte sklony k lenivosti.

O – Každý kto má v mene písmeno O si neskutočne váži lásku a lojalitu. Sú veľmi kreatívni a majú úžasnú predstavivosť. Hoci pôsobia ako tichí a utiahnutí ľudia len zriedkakedy ich nájdete slobodných, pretože ich zo srdca baví zdieľať svoj čas s ich partnerom. Ich hlavnou prioritou je udržanie vzťahu čo však často môže viesť k prehnanej majetníckosti. Dokážu perfektne pracovať s časom, energiou či peniazmi čo im pomáha udržať sa na vrchole i v najobtiažnejších situáciách.  Najviac ich motivuje ich túžba mať rodinu – dodáva im to zmysel do života.

Z – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno Z, sú veľkorysí a viac myslia na iných ako na seba. Sú výbornými spoločníkmi. Dokážu si poradiť aj s náročnejšími problémami a ísť ďalej. Mali by sa naučiť plniť svoje sny a nápady, inak budete trpieť depresiami.

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

Božena

Herečky: Božena Němcová, Božena Stryjkówna  

Speváčka: Božena Fresserová

Kniha:  Božena (Hana Wlodarczyková)

Film: Božena (2010)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  博泽纳

Meno  v hebrejskom jazyku –  בוזנה

Meno  v japonskom jazyku –  ボゼナ

Meno v arabskom jazyku – بوزينا

Meno v gréckom jazyku – Μποζένα

Meno v gruzínskom jazyku –  ბოზენა« Späť na Význam mena