Význam mena Cecília

« Späť na Význam mena

Cecília 22.11.

Aktívne číslo tohto mena je 6 – veselá, štedrá, harmonická, nežná.

Meno Cecília má latinský pôvod a znamená slepá“ , alebo “slepá k vlastnej kráse”. Toto meno nosila aj Svätá Cecília – patrónka duchovnej hudby, spevákov, básnikov, nevidiacich a výrobcov hudobných nástrojov.

Cecília je  rebelka a má slobodného ducha. Je zmesou krásy a veľkej osobnosti. Rada sa stará o druhých a bude tu pre Vás keď ju budete potrebovať. Má dobrý zmysel pre humor a zábavu a občas sa vie správať tajomne. Je typom ženy, ktorá vám vyčarí úsmev na tvári.  Ak jej raz ublížite, na kamarátstvo s ňou môžete rovno zabudnúť a počítajte s tým, že Vám to vráti. Občas býva depresívna a smutná, ale to neznamená, že ju nedokážete rozveseliť.   Nestará sa o mienku iných ľudí, avšak je sebakritická. Spočiatku ostatným pripadá ako plachá žena, no keď ju spoznáte uvidíte, že je to tá najhlasnejšia žena  žijúca na tejto planéte. Môže mať koho chce, no keď si už raz  svojho partnera vyberie, je neuveriteľne verná a lojálna. Jej slová sa vždy zhodujú s jej činmi. 

C – Ak Vaše meno obsahuje písmeno C, ste človek, ktorý potrebuje príťažlivého a spoločensky uznávaného partnera. Túžite po ocenení až tak veľmi, že pre neho urobíte takmer čokoľvek. Ovládanie svojich túžob Vám nerobí žiadne problémy. Musíte si dávať pozor na svoju impulzívnosť a bojovnosť, vďaka ktorej sa budete dostávať do veľmi nepríjemných situácii. Nespravodlivosť netolerujete za žiadnych okolností.

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

Cecília

Herečky:   Cecília Cheung, Cecília Roth, Cecília Forss

Speváčka: Cecília Bartoliová

Kniha:  Cecília (Fanny Burney)

Obec v Lousiane – miesto na sčítanie ľudu: Cecilia

Film: Cecília (2015)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  塞西莉亚

Meno  v hebrejskom jazyku –  ססיליה

Meno  v japonskom jazyku –  セシリア

Meno v arabskom jazyku – سيسيليا

Meno v gréckom jazyku – Σεσίλια

Meno v gruzínskom jazyku – სესილია

« Späť na Význam mena