Význam mena Charlotte

« Späť na Význam mena

Charlotte – meniny 15.7 – 3

Aktívne číslo tohto mena je 3 – inteligentná schopná, má zmysel pre krásu, tvorivá, má obratné jednanie s ľuďmi, prispôsobivá.

Pri tomto mene musím poznamenať, že meno Charlotte má aktívne číslo 3, no vzhľadom k tomu, že sa vyslovuje inak ako píše, potom nositeľku najpravdepodobnejšie bude ovplyvňovať číslo 5 – keďže aktívne číslo vyslovovaného mena Charlotte (3), je Šarlota (5). Opäť musím podotknúť, že veľmi závisí na mene, ktoré používate najviac, pretože to potom najviac ovplyvňuje svojho nositeľa. To znamená, že ak sa necháte oslovovať napríklad Šarlotka, potom vaše aktívne číslo bude 7;).  Tu sa budem zaoberať menom, ktoré sa píše Charlotte s aktívnym číslom 3. Ak bude mať niekto záujem o popis mena Šarlota, potom ho nájde pod písmenom S.

Toto meno nosila aj Svätá Charlotte z 13. storočia – nadaná liečiteľka a mystička – patrónka sestier, bolesti hlavy a zubov.

Charlotte je komunikatívna, diplomatická a spoločenská a aj preto má  okolo seba vždy veľa priateľov. Má  prirodzenú schopnosť povzbudiť frustrovaných ľudí, aby sa v živote posunuli vpred. Najlepšie sa jej pracuje v tíme.  Môže  vykonávať rôzne úlohy súčasne. Peniaze vníma  iba ako nástroj, ktorý jej pomáha realizovať a dosahovať jej sny. Kvôli tomu sa v jej živote   budú striedať obdobia kedy si bude žiť život  podľa svojich predstáv s obdobiami šetrnosti.  Väčšinou je optimistický človek, ktorý prijíma život tak, ako prichádza.  Avšak je aj hĺbavá a  jej mimoriadne citlivá povaha spôsobuje, že má  sklony k depresii z akejkoľvek skutočnej alebo domnelej maličkosti. Mala by sa naučiť byť trpezlivá a menej impulzívna. Má  rada pocit slobody a váži si svoju nezávislosť.  Dlho trvá než nájde  toho správneho partnera, ale keď ho už nájde je lojálna. Milostný život má pre ňu zmysel iba pokiaľ sa chce  stať rodičom. Cení  si rodinné hodnoty a tradície a nemá  problém s obetovaním sa v prospech iných. Je zvedavá a má   neukojiteľný smäd po poznaní, ktorý ju núti posúvať hranice a ísť k neznámym horizontom. Svojich priateľov si vždy dokáže  vypočuť a poradiť im.  

CH – Ak Vaše meno obsahuje písmeno CH, ste vášnivý človek a túžite po  ocenení. Musíte si dávať pozor na svoju impulzívnosť a bojovnosť, vďaka ktorej sa budete dostávať do veľmi nepríjemných situácii. Ste veľkorysý a často puntičkár. Ak je to potrebné, viete byť veľmi autoritatívny na dosiahnutie toho čo chcete. Dávajte si pozor na vnucovanie svojich názorov iným ľuďom. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

O – Každý kto má v mene písmeno O si neskutočne váži lásku a lojalitu. Sú veľmi kreatívni a majú úžasnú predstavivosť. Hoci pôsobia ako tichí a utiahnutí ľudia len zriedkakedy ich nájdete slobodných, pretože ich zo srdca baví zdieľať svoj čas s ich partnerom. Ich hlavnou prioritou je udržanie vzťahu čo však často môže viesť k prehnanej majetníckosti. Dokážu perfektne pracovať s časom, energiou či peniazmi čo im pomáha udržať sa na vrchole i v najobtiažnejších situáciách.  Najviac ich motivuje ich túžba mať rodinu – dodáva im to zmysel do života.

T – Osoby s písmenom T v mene sú vodcovia. Nemajú radi zmeny či rady iných, majú svoje zabehané rutiny ktoré im dodávajú pocit istoty a bezpečia a veľmi neradi ich menia. Veľmi veria v svoje schopnosti a akonáhle si vytvoria v hlave nejaký plán budú sa ho držať až  do konca.  Napriek ich veľkorysosti a romantickej duši majú za sebou často priveľa vzťahov keďže sa veľmi ľahko zamilujú. Dokážu svoje vzťahy rozplánovať a viesť ich podľa týchto daných plánov. 

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

Herečky: Charlotte Gainsbourg, Charlotte Riley   

Speváčka: Charllotte Church, Charlotte Gottová 

Spisovateľka:  Charlotte Brontë

Kniha:  Queen Charlotte od Julia Quinn a Shonda Rhimes

Mesto v Severnej Karolíne:  Charlotte

Film:  Charlotte (komédia 2021)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  夏洛特 

Meno  v hebrejskom jazyku –   שרלוט

Meno  v japonskom jazyku –   シャーロット

Meno v arabskom jazyku –  شارلوت

Meno v gréckom jazyku –  Σαρλότ

Meno v gruzínskom jazyku –  შარლოტა

« Späť na Význam mena