Význam mena Dana

« Späť na Význam mena

Dana 16.04.

Aktívne číslo 11 – predstavuje človeka, ktorý oceňuje krásu a prírodu a je odhodlaný urobiť svet lepším miestom.

Meno Dana má hebrejský pôvod a jeho význam je “Boh je môj sudca”. 

Dana má toľko energie, chuti do boja a odhodlanie nevzdávať sa, že všetci okolo bývajú jej povahou nadšení. Je spoločenská, má priateľov z každého prostredia a je skvelou kamarátkou. Vo všeobecnosti nerada zostáva sama. Je mimoriadne vnímavá k pocitom iných a ostatní sa jej  často zverujú kvôli jej skvelým schopnostiam načúvať a poradiť. Je sebavedomá a silná osobnosť. Je diplomatická,  vplyvná a  má schopnosti vodcu. Má v sebe autoritatívnu črtu, ktorá inšpiruje ostatných.  Často pohne aj s človekom, ktorý sa na všetko díva negatívne. Nemá rada príkazy, hierarchiu, zavedený poriadok a kritikom nevenuje pozornosť.  V láske a citoch sa správa rovnako energicky a autoritatívne, čo žiadnemu mužovi priveľmi neimponuje. Preto jej  dlho trvá, kým nájde takého muža, ktorý jej bude vyhovovať a dokáže zvládnuť jej správanie, prípadne usmerniť jej energiu a  skrotiť jej panovačnosť. Nemôže byť šťastná po boku neistého a nespoľahlivého muža, musí si svojho vyvoleného vážiť a obdivovať ho. Keďže však sama dokáže oveľa viac, ako priemerný muž, ťažko nájde takého, čo by ju zaujal. 

D – Ak Vaše meno obsahuje písmeno D, dáva Vám vibrácie vášnivého, ale lojálneho človeka. Ak sa pre niečo rozhodnete, takmer vždy to dotiahnete do konca a to sa týka aj záležitosti vzťahov. Ak si niekoho obľúbite ste starostlivý a láskavý. Ak však nenájdete emocionálnu rovnováhu, väčšinou Vás to veľmi rozhodí.  Musíte si dávať pozor na žiarlivosť a netrpezlivosť. Máte umelecké nadanie, ale aby ste dosiahli úspech je potrebné vyvinúť veľa úsilia. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

Dana

Herečky:   Dana Morávková, Dana Delany

Speváčka: Dana Dawson

Kniha:  Dana,   (Vlasta Javořická)

Dedina v Jordánsku: Dana 

Film: Dana (2020)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  达娜

Meno  v hebrejskom jazyku –  דנה

Meno  v japonskom jazyku –  ダナ

Meno v arabskom jazyku – دانا

Meno v gréckom jazyku – Ντανα

Meno v gruzínskom jazyku: დანა

« Späť na Význam mena