Význam mena Dáša

« Späť na Význam mena

Dáša 10.01.

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – tajomnosť, skúmavosť, melanchólia, má zmysel pre priateľstvo.

Meno Dáša má škandinávsky pôvod a znamená “slávny deň”.

Dáša je žena v tom pravom zmysle slova. Vášnivá, nežná, zraniteľná a plná túžby po láske. Jedine city, romantika a nežnosť ju riadi v jej živote. Oceňuje luxus a eleganciu. Je  inteligentná,  intuitívna a cieľavedomá. Má tendenciu  hľadať vo všetkom pravdu. Pri hľadaní pravdy sa nevyhýba ani spiritualite, avšak občas je pre ňu  ťažké prijať pravdu. Neznáša realitu, najradšej by žila  vo svojom svete, kde niet zla a neprávosti. Cení si rodinné hodnoty a tradície. Je ochotná obetovať sa v prospech iných. Pokiaľ je požiadaná, rada  pomôže iným. Často sa snaží skryť vnútorný strach a slabosť.   Ak je vystavená prílišným nárokom, či sklamaniam, trpí a má problém presadiť sa.  Ľudia ju vnímajú ako dôstojnú, výnimočnú, sebestačnú a  priekopnícku. Jej schopnosť  sústredenia je úžasná, pretože sa dokáže sústrediť aj v najväčšom chaose. Má rozumný a praktický postoj k životu a rada si zafilozofuje. Dokáže veľmi rýchlo urobiť ťažké rozhodnutia. Sú verné a lojálne. 

D – Ak Vaše meno obsahuje písmeno D, dáva Vám vibrácie vášnivého, ale lojálneho človeka. Ak sa pre niečo rozhodnete, takmer vždy to dotiahnete do konca a to sa týka aj záležitosti vzťahov. Ak si niekoho obľúbite ste starostlivý a láskavý. Ak však nenájdete emocionálnu rovnováhu, väčšinou Vás to veľmi rozhodí.  Musíte si dávať pozor na žiarlivosť a netrpezlivosť. Máte umelecké nadanie, ale aby ste dosiahli úspech je potrebné vyvinúť veľa úsilia. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

S – Ľudia s písmenom S v mene sú starostliví, citliví a zmyselní ľudia. Snívajú vo veľkom a vážia si súkromie. Sú nesmierne trpezliví. Väčšinu svojho života strávia honom za potešením. Sú to romantickí idealisti ktorý na „toho pravého“ či „tú pravú“ budú trpezlivo čakať pokiaľ nevstúpi do ich života. Vedia ako z ľudí dostať ich objektívne názory. Niekedy nevedia ako sa vysporiadať s ťažkosťami a radšej niekoho požiadajú o radu než aby dôverovali svojim vlastným úsudkom a rozhodnutiam.

Dasa

Herečky:   Dáša Sanitrová, Dáša Šimeková

Speváčky: Dáša Šarkózyová, Dáša Kostovčík

Kniha: Dáša (Lubomir Jaroš) 

Obec v Taliansku: Dasa  

Film: Dáša (2013)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  达莎

Meno  v hebrejskom jazyku –  דאשה

Meno  v japonskom jazyku –  ダシャー

Meno v arabskom jazyku – داشا

Meno v gréckom jazyku – ντάσα

« Späť na Význam mena