Význam mena Dávid

« Späť na Význam mena

Dávid meniny – 30.12.

Aktívnym číslom tohto mena je 22. Toto číslo dáva svojmu nositeľovi vibrácie ctižiadostivosti, idealizmu, zmysel pre podnikanie a často nervozitu.

Meno Dávid má hebrejský pôvod a znamená “milovaný”. Toto meno nosil aj Svätý Dávid z Menevie.

Dávid je zvyčajne obdarený úžasnými manažérskymi schopnosťami. Je silný a intuitívny pracant, ktorý sa nikdy nebojí zodpovednosti, no niekedy máva problémy s nadriadenými. Jeho nezávislé ambície mu nebránia pracovať v tíme. Jeho pozorovacie schopnosti mu umožňujú správne analyzovať rôzne situácie. Vie veľmi dobre sumarizovať rozhádzané dokumenty. Vždy si nájde spôsob, ako zarobiť peniaze na živobytie a na splnenie svojich snov. Nemá pred sebou žiadne zavreté dvere, dokáže čokoľvek, čo si zaumieni, nemusí sa obávať problémov, či neprekonateľných prekážok. Je to muž, ktorý dosiahne akékoľvek méty, ale dokáže si ich aj vychutnať. Má charizmu, ktorou si získava ľudí, verných priateľov a aj šťastie v láske. Často uprednostní kariéru pred osobným životom. Veľmi zriedkavo sa stáva, že ľudia s číslom 22, nájdu rovnováhu a naplnenie. Najvyššou prioritou v jeho živote sú materialistické túžby a priania.Túži po slobode, ale zároveň má potrebu mať domovský prístav. Je intuitívnym idealistom, ktorý potrebuje uznanie, aby cítil naplnenie. Nevýhodou jeho osobnosti je tvrdohlavosť.

D – Ak Vaše meno obsahuje písmeno D, dáva Vám vibrácie vášnivého, ale lojálneho človeka. Ak sa pre niečo rozhodnete, takmer vždy to dotiahnete do konca a to sa týka aj záležitosti vzťahov. Ak si niekoho obľúbite ste starostlivý a láskavý. Ak však nenájdete emocionálnu rovnováhu, väčšinou Vás to veľmi rozhodí.  Musíte si dávať pozor na žiarlivosť a netrpezlivosť. Máte umelecké nadanie, ale aby ste dosiahli úspech je potrebné vyvinúť veľa úsilia. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

V – Ľudia, ktorí majú vo svojom mene písmeno V, sú dominantní zábavní a milujú slobodu. Sú to ľudia, ktorí vedia čo chcú, neboja sa výzvy a majú vysoké očakávania od iných ľudí. V krátkom čase dokážu veľmi rýchlo analyzovať človeka, čo do veľkej miery využívajú aj v partnerskom živote. Priťahujú ich ľudia, ktorí vytŕčajú z davu.  

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia učiniť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 


  

david

Slávni muži s menom Dávid:  Svätý Dávid z Menevie, David Beckham

Herci:   David Duchovny, David Hasselhoff, Dávid Hartl, David Warner, David Scott…

Speváci:   David Bowie, Dávid Koller, David Guetta aj keď ten je skôr dídžej.

Cigarety: Davidoff

Filmy:  David (1988), David (2013)

Mesto na západe Panamy – David. Je hlavným mestom provincie Chiriquí. A existuje aj mesto Dávidovo, ktoré sa nachádza v Jeruzaleme – mimochodom kráľ Dávid si tam postavil palác a založil tam hlavné mesto.

Meno Dávid v arabskom jazyku -ديفيد

Meno Dávid v tradičnom čínskom jazyku – 大衛

Meno Dávid v zjednodušenom čínskom jazyku – 大卫

Meno Dávid v hebrejskom jazyku – דוד

Meno Dávid v japonskom jazyku – デビッド

« Späť na Význam mena