Význam mena Eduard

« Späť na Význam mena

Eduard 18.03.

Aktívne číslo tohto mena je 8 – aktívnosť, impulzívnosť, tvrdohlavosť, svojhlavosť.

Meno Eduard má anglický  pôvod a znamená “bohatý strážca“.Toto meno nosil aj Svätý Eduard. 

Eduard je  vášnivý človek, ktorý sa väčšinou riadi inštinktom. Z hľadiska materiálneho úspechu predstavuje tendenciu k extrémom. Buď má veľké šťastie, alebo žiadne. Je to muž plný elánu, nádejí a  cieľov, ktoré sú často z bežného pohľadu nereálne. Bohatstvo, moc a materiálne pohodlie sú pre neho dôležité. Túži po sláve. Ľudia z neho občas mávajú pocit, že sa ich snaží ovládať bez toho, aby bral  ohľad na ich pocity alebo názory. Je tvrdohlavým bojovníkom, ktorý svojou odhodlanosťou dokáže takmer všetko. Snaží sa  využiť prítomný okamih a žiť život naplno. Občas v hneve povie aj to čo by nechcel a to mu následne spôsobuje zbytočné problémy.  Láska a šťastie sú jeho  hlavnými prioritami v živote, ale  jeho  milostný život býva dosť zložitý, pretože má problém so žiarlivosťou a celkovo kontrolou nad partnerkou. Má kreatívnu myseľ, neustále sa snaží objavovať nové veci a miluje zábavu. Nikdy nezatvára žiadne dvere, aby mu ostal priestor na kompromisy. Neznáša  chaos a túži  po stabilnom a dobre organizovanom živote. 

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

D – Ak Vaše meno obsahuje písmeno D, dáva Vám vibrácie vášnivého, ale lojálneho človeka. Ak sa pre niečo rozhodnete, takmer vždy to dotiahnete do konca a to sa týka aj záležitosti vzťahov. Ak si niekoho obľúbite ste starostlivý a láskavý. Ak však nenájdete emocionálnu rovnováhu, väčšinou Vás to veľmi rozhodí.  Musíte si dávať pozor na žiarlivosť a netrpezlivosť. Máte umelecké nadanie, ale aby ste dosiahli úspech je potrebné vyvinúť veľa úsilia. 

U – Ktokoľvek s písmenom U v mene prežíva najviac šťastia ak sa v jeho živote objaví láska a romantika. I keď práve nie je zaľúbený hľadá niekoho výnimočného. Je veľmi štedrý a obrovskú radosť mu prináša aj rozdávanie darov iným. Je empatický svoj život veľmi rád žije ako by to bol sitkom či tragédia vďaka čomu je často na akejsi emočnej horskej dráhe – raz je hore a raz dolu. Nie je práve prispôsobivý a vždy chce mať všetko dokonalé hoci to môže pre neho byť náročné.

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

Eduard

Herci:   Eduard Artěmjev, Eduard Cupák

Spevák: Ed Sheeran

 Film: Eduard (2007)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  愛德華

Meno v hebrejskom jazyku –  אדוארד

Meno  v japonskom jazyku –  エデュアルド

Meno v arabskom jazyku – إدوارد

Meno v gréckom jazyku – Έντουαρντ

« Späť na Význam mena