Význam mena Ernest

« Späť na Význam mena

Ernest 11.01.

Aktívnym číslom tohto mena je 9  – zmyselnosť, ľudskosť, idealizmus, láskavosť, oddanosť.

Meno Ernest má nemecký pôvod a znamená “vážny”. Toto meno nosil aj Svätý Ernest zo  Zwiefaltenu. 

Ernest je  rebel a často sa odmieta  podriadiť zavedeným poriadkom. Napriek tomu, pokiaľ má  slobodu rozhodovania a môže využívať svoju kreativitu, dokáže pracovať aj v  tíme pod niekým iným. Je pozoruhodne inteligentný, analytický a  všímavý. Všíma si podrobnosti, ktoré ostatní nemusia považovať za dôležité a súčasne dokáže vidieť celý priebeh danej situácie. Miluje dobrodružstvá, je nezávislý, ale  niekedy namyslený a tvrdohlavý. Pri spoznávaní nových ľudí býva zdržanlivýí, ale keď sa s ním bližšie spoznáte zistíte, že je veľmi spoločenský. Dokáže  vytvoriť uvoľnenú atmosféru, ktorá povzbudzuje a rozosmieva. Občas žije vo svete snov.  Neznáša monotónnosť, túži po vášni,  nových vedomostiach a dobrodružstvách. Má dobrú intuíciu, ktorá ho často vytlačí zo zabehnutých koľají. Je veľmi zvedavý a občas nerozvážny, preto ho treba už od detstva viesť k opatrnosti a rozvahe. Peniaze vníma  iba ako nástroj na dosiahnutie túžob, čo často vedie k finančnej nerovnováhe.

E –  Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

S – Ľudia s písmenom S v mene sú starostliví, citliví a zmyselní ľudia. Snívajú vo veľkom a vážia si súkromie. Sú nesmierne trpezliví. Väčšinu svojho života strávia honom za potešením. Sú to romantickí idealisti ktorý na „toho pravého“ či „tú pravú“ budú trpezlivo čakať pokiaľ nevstúpi do ich života. Vedia ako z ľudí dostať ich objektívne názory. Niekedy nevedia ako sa vysporiadať s ťažkosťami a radšej niekoho požiadajú o radu než aby dôverovali svojim vlastným úsudkom a rozhodnutiam.

T –  Osoby s písmenom T v mene sú vodcovia. Nemajú radi zmeny či rady iných, majú svoje zabehané rutiny ktoré im dodávajú pocit istoty a bezpečia a veľmi neradi ich menia. Veľmi veria v svoje schopnosti a akonáhle si vytvoria v hlave nejaký plán budú sa ho držať až  do konca.  Napriek ich veľkorysosti a romantickej duši majú za sebou často priveľa vzťahov keďže sa veľmi ľahko zamilujú. Dokážu svoje vzťahy rozplánovať a viesť ich podľa týchto daných plánov. 

Ernest

Herci:   Ernest Šmigura, Ernest Borgnine

Speváci: Enest K. Smith, Ernest Kostelník

Spisovateľ: Ernest Hamingway  

Film: Ernest ide do väznice (1990)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  欧内斯特

Meno v hebrejskom jazyku –  ארנסט

Meno  v japonskom jazyku –  アーネスト

Meno v arabskom jazyku – إيرنست

Meno v gréckom jazyku – Έρνεστ

« Späť na Význam mena