Význam mena Ervín

« Späť na Význam mena

Ervín 21.04.

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí, presvedčivosť.

Meno Ervín má nemecký pôvod a znamená “priateľ cti”. Avšak podľa niektorých zdrojov je meno Erwin  starogermánskeho pôvodu, odvodené od prezývky boha oblohy Tiwaz.  Toto meno nosil aj Erwin zo Steinbachu –  jeden z architektov štrasburskej katedrály a jeho synovia Erwin a Johannes v rokoch 1341 – 1371, ktorí boli hlavami  cechu kamenárov  v Štrasburgu. 

Je ideálnym vodcom, pretože sa vie veľmi dobre  orientovať v rôznych témach a  uplatniť  svoje schopnosti v niekoľkých oblastiach. Je sebavedomý a častokrát aj  veľmi vplyvný. Dokáže efektívne riadiť ľudí v skupinách. Keď dostane priestor na  vyjadrenie, môže dosiahnuť veľké  úspechy. Má rád slobodu a  nerád sa necháva obmedzovať inými.  Jeho slabosťou je jeho netrpezlivosť, ktorá  mu často a zbytočne komplikuje život. Je spravodlivý a často má potrebu ochraňovať ženy a deti. Ak si nájde partnerku je  jej verný. Má srdce vojaka a ľudia sa s ním cítia v bezpečí.  

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

V – Ľudia, ktorí majú vo svojom mene písmeno V, sú dominantní zábavní a milujú slobodu. Sú to ľudia, ktorí vedia čo chcú, neboja sa výzvy a majú vysoké očakávania od iných ľudí. V krátkom čase dokážu veľmi rýchlo analyzovať človeka, čo do veľkej miery využívajú aj v partnerskom živote. Priťahujú ich ľudia, ktorí vytŕčajú z davu.  

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

Ervín

Herec:   Ervín nagy, Ervín

Spevák: Erwin Schrott

Mesto v Tennessee:  Erwin

Film: Erwin (2015)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  欧文

Meno v hebrejskom jazyku –  ארווין

Meno  v japonskom jazyku –  エルウィン

Meno v arabskom jazyku – اروين

Meno v gréckom jazyku – Ερβιν

Meno v gruzínskom jazyku: ერვინი

« Späť na Význam mena