Význam mena Eva

« Späť na Význam mena

Eva meniny – 24.12.

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Eva má hebrejský pôvod a  znamená „“život“.  Toto meno nosila aj Svätá Eva z Liege.

Eva je meno, ktoré naznačuje priekopníckeho ducha. Ste  rodený vodca, ktorý  najradšej zvláda veci sám. Radšej vediete ako napredujete. Ste kreatívna a ambiciózna. V biznise bývate často úspešná. S ľahkosťou zvládate problémy pri nových  situáciách. Keď ľudia počujú meno Eva vnímajú vás  ako niekoho, kto je silný a mocný. Vďaka vašej vnútornej sile, ktorú vyžarujete na ostatných, pôsobíte sebavedomo a zároveň odstrašujúco. Niekedy si ľudia myslia, že ste bohatá, aj keď nie ste. Vašou  prirodzenou schopnosťou je urovnávať konflikty a vytvárať harmóniu všade a vo všetkom. Dalo by sa povedať, že ste prirodzený mierotvorca a duchovná idealistka. Svojich priateľov si starostlivo vyberáte.  Ste človek, ktorý verí na spravodlivosť a snažíte sa ju vo svojom živote presadiť.  Máte výrazný zmysel pre humor. Máte sklony k umeleckej činnosti a nikdy nekonáte  bez premýšľania.  Ste výborná matka.

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

V – Ľudia, ktorí majú vo svojom mene písmeno V, sú dominantní zábavní a milujú slobodu. Sú to ľudia, ktorí vedia čo chcú, neboja sa výzvy a majú vysoké očakávania od iných ľudí. V krátkom čase dokážu veľmi rýchlo analyzovať človeka, čo do veľkej miery využívajú aj v partnerskom živote. Priťahujú ich ľudia, ktorí vytŕčajú z davu.  

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

Eva

Slávne ženy s menom Eva: Prvá žena na svete,  svätá Eva z Albitiny….

Herečky:  Eva Mendes, Eva Longoria, Eva Green, Eva Pavlíková….

Speváčky:   Eva Pieronová, Eva Cassidy, Eva Killutat, Eva Máziková,…..

Filmy:  Eva (2018), Eva (2011)

Na svete je 16 miest s názvom Eva! Amerika má najvyšší počet miest nazývaných Eva, ktoré sa rozprestierajú v 6 regiónoch. Väčšina miest s názvom Eva sa nachádza nad rovníkom.

Pranostika: Na Adama a Evu, čakaj oblevu.

Meno Eva a arabskom jazyku – حواء

Meno Eva v tradičnom čínskom jazyku –  前夕

Meno Eva v zjednodušenom čínskom jazyku – 前夕

Meno Eva v hebrejskom jazykuעֶרֶב

Meno Eva v japonskom jazyku – イブ

« Späť na Význam mena