Význam mena Félix

« Späť na Význam mena

Félix 20.11.

Aktívne číslo 11 – predstavuje človeka, ktorý oceňuje krásu a prírodu a je odhodlaný urobiť svet lepším miestom.

Meno Félix má latinský pôvod a jeho význam je “šťastný”. Toto meno nosil aj Svätý Félix z Noly.

Ľudia s týmto menom sú nesmierne intuitívni a majú nekonečnú predstavivosť, vďaka ktorej môžu byť dobrými umelcami, alebo spisovateľmi. Toto meno svojmu nositeľovi prináša veľa energie a dodáva mu sily, aby sa postavil na nohy po akomkoľvek údere. Títo muži často krachujú, ale aj rýchlo bohatnú, striedajú úspechy a neúspechy, sú povestní svojimi výkonmi a nikdy nezostávajú v anonymite. Vždy sa snažia konať v súlade so svojím svedomím, ale nie vždy je to svedomie v súlade s platnými zákonmi, teda niekedy konajú dosť rozporuplne.  Ich schopnosť spájať vedomé a nevedomé im umožňuje vytvárať imaginárne svety. Sú spoločenskí a  majú výborný rozprávačský talent, ktorým dokážu očariť ostatných. Vďaka vysokej citlivosti, ktorá je nad normálom, sú mimoriadne vnímaví k pocitom iných  a ostatní sa im často zverujú kvôli ich  skvelým schopnostiam. Majú priateľov z každého prostredia. Nemajú radi  príkazy, hierarchiu, zavedený poriadok a kritikom nevenujú pozornosť. Z každej situácie dokážu  vyťažiť to najlepšie. Uprednostňujú  rozmanitosť, sú nepokojný a majú radi keď sú veci v pohybe. Vďaka svojej vnímavosti, empatii a intuícii  by z nich mohli  byť dobrý psychológovia, alebo  lekári.  

F – Na prvý pohľad vyzerajú títo ľudia ako extravagantní, avšak v skutočnosti sú zdržanliví a pokojní. Sú verní a partneri sú pre nich prvoradí. Vyznačujú sa silnou vôľou, ktorá im pomáha dosiahnuť takmer všetky ciele.

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

I –  Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

X – Ľudia, ktorí majú v mene X sú  kreatívni, zmyselní a  ľahko komunikujú s ľuďmi. Majú široký okruh priateľov. Je pre nich prirodzenejšie pracovať na viacerých projektoch súčasne, pretože pokiaľ by sa mali sústrediť na jeden dlhodobejší  projekt, majú problém udržať svoj záujem a začnú sa nudiť.

Félix

Herci:  Félix Holzmann, Félix  Slováček

Spevák: Félix Lee

Kanadský streamer – Félix Lengyel (známy ako  xQc)

Kniha:  Félix plnou parou vpred (Kate Mooreová)

Film: Félix (2013)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  菲利克斯

Meno v hebrejskom jazyku –  פליקס

Meno  v japonskom jazyku –  フェリックス

Meno v arabskom jazyku – فيليكس

Meno v gréckom jazyku – Φέλιξ

Meno v gruzínskom jazyku – ფელიქსი

« Späť na Význam mena