Význam mena Gabriela

« Späť na Význam mena

Gabriela 10.02.

Aktívne číslo tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Gabriela je odvodené z hebrejského mena Gabriel a znamená “Boh je moja sila”. 

Gabriela je meno, ktoré naznačuje priekopníckeho ducha. Ste  rodený vodca, ktorý  najradšej zvláda veci sám. Radšej vediete ako napredujete. Ste kreatívna a ambiciózna. Rada riskujete a viete sa uplatniť v rôznych oblastiach. V biznise bývate často úspešná. S ľahkosťou zvládate problémy pri nových  situáciách. Keď ľudia počujú meno Gabriela, vnímajú vás  ako niekoho, kto je silný, mocný a ukecaný. Vďaka vašej vnútornej sile, ktorú vyžarujete na ostatných, pôsobíte sebavedomo a zároveň odstrašujúco, ale vo svojom vnútri ste veľmi citlivá. Často sa vás dotknú poznámky ostatných ľudí, no nedávate to najavo. Ste individualistka, ktorá žije vo svojich vlastných myšlienkach.  Túžite po náklonnosti a porozumení a často ste hybnou silou vo vzťahu. Máte rada ľudí zo všetkých spoločenských vrstiev, ale svojich priateľov si starostlivo vyberáte.  Ste človek, ktorý verí na spravodlivosť a snažíte sa ju vo svojom živote presadiť.   Máte rada prírodu a nachádzate v nej pokoj. Vo vyjadrovaní ste otvorená, priama a úprimná, čo okolie málokedy ocení. Máte tendenciu byť egocentrická.  Musíte si dávať pozor na svoju impulzívnosť a výbuchy hnevu.

Poznámka:  Ak žena s týmto menom používa oslovenie Gaba (11), Gabča (5),  alebo používa inú podobu svojho mena  – potom sú číselné vibrácie iné.  

G – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno G,  musia mať všetko naplánované a väčšinou všetky svoje plány dotiahnu až do konca. Sú praktickí, talentovaní a väčšinou úspešní. Sú  intelektuáli,  majú dobré analytické myslenie, ale majú tendenciu byť pefekcionisti.

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

B – Ak vaše meno obsahuje písmeno B, dáva Vám vibráciu očarujúceho človeka, ktorý je obdarený dobrou intuíciou a rád experimentuje. Túžite po láske a ste schopný pre ňu spraviť takmer čokoľvek. Väčšinou trvá nejaký čas, než dokážete zdieľať svoje pocity s okolím. Radi pomáhate ostatným, ale vo svojom vnútri  niečo vždy očakávate na oplátku. Radi experimentujete. Máte sklony k depresiám a pokiaľ nimi začnete trpieť, bude veľmi ťažké vás z nich dostať. Máte sklony k lenivosti.

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

Gabriela

Herečky:   Gabriela Marcinková, Gabriela Dzuríková

Speváčky: Gabrielle Bobb, Gabriela Hermélyová

Kniha: Kráľovná Gabriela (Petr Čermák) 

Film: Gabriela (2005)

Westernové Mesto v Novom Mexiku – Gabriella  

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  加布里埃尔

Meno  v hebrejskom jazyku –  גבריאלה

Meno  v japonskom jazyku –  ガブリエラ

Meno v arabskom jazyku – جبريل

Meno v gréckom jazyku – Γαβριήλ

« Späť na Význam mena