Význam mena Galina

« Späť na Význam mena

Galina 03.05.

Aktívne číslo tohto mena je 8 – aktívna, impulzívna, tvrdohlava, svojhlavá.

Meno Galina je  gréckeho pôvodu a jeho význam je „pokojný“. V starovekej gréckej mytológii bola Galene jednou z nereidských morských panien, ktoré boli známe ako bohyne „pokojných morí“. 

Tieto ženy majú dobrú intuíciu a sklony k jasnozrivosti. Pokiaľ sú motivované dokážu sa  uplatniť takmer v akomkoľvek povolaní. Galina je dobrou obchodníčkou a  dokáže efektívne riadiť ľudí v skupinách. Je temperamentná, systematická a rozhodná. Má sklony k filantropii.  Ako priateľka je dôveryhodná avšak má problém vyjadriť svoje vnútorné pocity pred ostatnými, čo často vytvára nesprávne domnienky.  Býva dobrou matkou. Pokiaľ zistí, že jej partner nespĺňa  predstavy o dokonalom partnerovi, potom vzťah ukončí veľmi rázne. Voči ostatným je súcitná a  svojim blízkym dáva veľa šancí. No ak sa raz rozhodne, že už ju  nebaví dávať ďalšie šance a sklamaní bolo dosť, žiadnu ďalšiu už nikdy nedostanú. Zvyčajne býva spravodlivá a  sebestačná. Ak jej je poskytnutý priestor na vyjadrenie sa v sfére, ktorá ju zaujíma, dosahuje výborné výsledky. Zaujíma sa o filozofiu a menej tradičné formy liečenia.

G – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno G,  musia mať všetko naplánované a väčšinou všetky svoje plány dotiahnu až do konca. Sú praktickí, talentovaní a väčšinou úspešní. Sú  intelektuáli,  majú dobré analytické myslenie, ale majú tendenciu byť pefekcionisti.

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

Galina

Herečky: Galina Viktorovna Beljajeva, Galina Polskich 

Speváčka: Galina Višnevská

Mesto v Ilinois: Galena

Film: Galina Ulanova (1964)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  加林娜

Meno  v hebrejskom jazyku –  גלינה

Meno  v japonskom jazyku –  ガリナ

Meno v arabskom jazyku – جالينا

Meno v gréckom jazyku – Γκαλίνα

Meno v gruzínskom jazyku – გალინა

« Späť na Význam mena