Význam mena Gustáv

« Späť na Význam mena

Gustáv 02.08.

Aktívnym číslom tohto mena je 9  – zmyselnosť, ľudskosť, idealizmus, láskavosť, oddanosť

Meno Gustáv má gotlandský pôvod ( Gotland – ostrov vo Švédsku) a jeho význam je “opora gotlanďanov”. Toto meno nosil aj Gustáv V. – švédsky kráľ z rodu Bernadotte.

Gustáv má  pevný charakter, odhodlanie, zdravý cynizmus a je perfekcionista. Zložité problémy rieši s ľahkosťou a tieto vlastnosti mu pomáhajú dosiahnuť  úspech. Má analytickú povahu a zaujíma sa o politické a ekonomické otázky.  Je nezávislý,  zvedavý, humanitný, veľkorysý a rád filozofuje.   Už od útleho veku sú jeho ambície zamerané na materiálne bohatstvo. Vytváranie dojmu bohatstva a prestíže je pre neho dôležité a častokrát  uprednostní peniaze, pred citmi. So svojimi  snami o zbohatnutí a získania  dobrého postavenia sa netají. Vždy si zabezpečuje svoje pozície a pomáha aj iným, no nie zadarmo. Je komunikatívny a spoločenský. Trvá mu len pár minút na to, aby zistil,  aký má človek charakter.   Nerobí  rozdiely medzi chudobnými či bohatými – má  rád ľudí  zo všetkých spoločenských vrstiev. Musí si dávať pozor na ješitnosť a výbuchy hnevu (aj keď mu hnev nikdy dlho nevydrží), ktoré mu spôsobujú zbytočné komplikácie. Často cíti horkosť, ak ho  ostatní neocenia. Má umelecké a herecké nadanie.

G – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno G,  musia mať všetko naplánované a väčšinou všetky svoje plány dotiahnu až do konca. Sú praktickí, talentovaní a väčšinou úspešní. Sú  intelektuáli,  majú dobré analytické myslenie, ale majú tendenciu byť pefekcionisti.

U – Ktokoľvek s písmenom U v mene prežíva najviac šťastia ak sa v jeho živote objaví láska a romantika. I keď práve nie je zaľúbený hľadá niekoho výnimočného. Je veľmi štedrý a obrovskú radosť mu prináša aj rozdávanie darov iným. Je empatický svoj život veľmi rád žije ako by to bol sitkom či tragédia vďaka čomu je často na akejsi emočnej horskej dráhe – raz je hore a raz dolu. Nie je práve prispôsobivý a vždy chce mať všetko dokonalé hoci to môže pre neho byť náročné.

S – Ľudia s písmenom S v mene sú starostliví, citliví a zmyselní ľudia. Snívajú vo veľkom a vážia si súkromie. Sú nesmierne trpezliví. Väčšinu svojho života strávia honom za potešením. Sú to romantickí idealisti ktorý na „toho pravého“ či „tú pravú“ budú trpezlivo čakať pokiaľ nevstúpi do ich života. Vedia ako z ľudí dostať ich objektívne názory. Niekedy nevedia ako sa vysporiadať s ťažkosťami a radšej niekoho požiadajú o radu než aby dôverovali svojim vlastným úsudkom a rozhodnutiam.

T – Osoby s písmenom T v mene sú vodcovia. Nemajú radi zmeny či rady iných, majú svoje zabehané rutiny ktoré im dodávajú pocit istoty a bezpečia a veľmi neradi ich menia. Veľmi veria v svoje schopnosti a akonáhle si vytvoria v hlave nejaký plán budú sa ho držať až  do konca.  Napriek ich veľkorysosti a romantickej duši majú za sebou často priveľa vzťahov keďže sa veľmi ľahko zamilujú. Dokážu svoje vzťahy rozplánovať a viesť ich podľa týchto daných plánov. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

V – Ľudia, ktorí majú vo svojom mene písmeno V, sú dominantní zábavní a milujú slobodu. Sú to ľudia, ktorí vedia čo chcú, neboja sa výzvy a majú vysoké očakávania od iných ľudí. V krátkom čase dokážu veľmi rýchlo analyzovať človeka, čo do veľkej miery využívajú aj v partnerskom živote. Priťahujú ich ľudia, ktorí vytŕčajú z davu.  

Gustáv

Herci: Gustaf Skarsgård, Gustav Lindh  

Spevák: Gustav Beláček

Bývalý prezident ČSSR: Gustáv Husák  

Film: Gustav (2017)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku – 古斯塔夫

Meno v hebrejskom jazyku – גוסטב  

Meno  v japonskom jazyku –  グスタフ

Meno v arabskom jazyku – جوستاف

Meno v gréckom jazyku – Γκούσταβ

Meno v gruzínskom jazyku – გუსტავ

« Späť na Význam mena