Význam mena Hana

« Späť na Význam mena

Hana 26.07.

Aktívne číslo tohto mena je 6 – veselosť, štedrosť, harmónia, nežnosť. 

Tak sa zdá, že meno Hana má mnoho pôvodov a významov 🙂  V havajských kultúrach toto meno znamená „práca“. V kórejčine meno Hana, znamená číslo jedna, v  maorčine  znamená “svietiť, žiariť, rozdávať lásku” a v albánčine meno Hana  znamená “mesiac”. Toto meno nosila aj  Svätá Hana, ktorá je patrónkou bezdetných  a neplodných žien.

Toto číslo dáva Hane  stabilitu a vyváženosť. Je kreatívna a  harmónia má v jej živote dôležité miesto, čo sa  jasne prejavuje v jej láske k umeniu. Často dobrovoľne  pracuje na občianskych projektoch. Jej túžbou je pomáhať a starať sa o tých, ktorých má  rada a vždy je pripravená pomôcť tým, ktorí sú slabší. Má  tendenciu učiť, poučovať, radiť a pomáhať iným a zároveň očakávať vďačnosť. Práve táto túžba ju môže niekedy spomaliť pri dosahovaní vlastných cieľov.  Snaží sa pomôcť úplne každému a častokrát si myslí, že vie čo je pre ostatných najlepšie. Často sa vzdá toho, čo chce, aby ostatní mohli mať to, čo potrebujú.  Je spoločenská a vďaka tomu dobre informovaná. Bohužiaľ kvôli svojej dobrote je častokrát obklopená jednotlivcami, ktorí sa ju snažia využiť na svoje vlastné účely. Základom jej hodnôt je rodina, ktorá  má v jej živote najväčšiu prioritu.  Ľudia ju poznajú ako spoľahlivú a  zodpovednú ženu. Má skvelé analytické schopnosti,  je systematická a má tendenciu reagovať na udalosti rozhodne, efektívne a bez predchádzajúceho premýšľania alebo plánovania. Má organizačný talent  a vie ponúknuť praktické riešenia. Aj keď svoj cieľ dosiahne na poslednú chvíľu, nikdy nezmešká  termín, pretože vždy má  vo vrecku záložný plán.

H – Ak Vaše meno obsahuje písmeno H, ste vášnivý človek, ktorý rád lieta niekde v oblakoch. To ale neznamená, že neviete stáť nohami pevne na zemi. Ľudia vo vašom okolí vedia, že sa na vás môžu spoľahnúť. Avšak dávajte si pozor na vnucovanie svojich názorov iným ľuďom. Máte tendenciu byť dosť uzavretý, pokiaľ nenájdete vyvážený vzťah. Ak ho už ale nájdete, potom ste schopný obetovať čokoľvek. Rád sa obklopujete ľuďmi, ktorí sú pre váš život niečím prínosným, či už v rámci podpory, alebo čohokoľvek iného.  Ste veľkorysý a často puntičkár. Ak je to potrebné, viete byť veľmi autoritatívny na dosiahnutie toho čo chcete.

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

Hana

Herečky: Hana  Vagnerová, Hana Hegerová

Speváčka: Hana Zagorová

Kniha: Hana  (Alena Mornštajnová)

Rieka na Morave: Haná 

Film: Hana (2006)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  花

Meno  v hebrejskom jazyku –  האנה

Meno  v japonskom jazyku –  ハナ

Meno v arabskom jazyku – هنا

Meno v gréckom jazyku – Χάνα

Meno v gruzínskom jazyku – ჰანა

« Späť na Význam mena