Význam mena Henrich

« Späť na Význam mena

Henrich 15.07.

Aktívne číslo 11 – predstavuje človeka, ktorý oceňuje krásu a prírodu a je odhodlaný urobiť svet lepším miestom.

Meno Henrich má germánsky pôvod a znamená “ vládca panstva” . Toto meno nosil aj Svätý Henrich Bujný – cisár Svätej rímskej ríše a pár ďalších vládcov.

Ľudia s týmto menom sú nesmierne intuitívni a majú nekonečnú predstavivosť, vďaka ktorej môžu byť dobrými umelcami, alebo spisovateľmi. Ich schopnosť spájať vedomé a nevedomé im umožňuje vytvárať imaginárne svety. Sú spoločenský a  majú výborný rozprávačský talent, ktorým dokážu očariť ostatných. Vďaka vysokej citlivosti, ktorá je nad normálom, sú mimoriadne vnímaví k pocitom iných  a ostatní sa im často zverujú kvôli ich  skvelým schopnostiam. Majú priateľov z každého prostredia. Nemajú radi  príkazy, hierarchiu, zavedený poriadok a kritikom nevenujú pozornosť. Z každej situácie dokážu  vyťažiť to najlepšie. Uprednostňujú  rozmanitosť, sú nepokojný a majú radi keď sú veci v pohybe. Vďaka svojej vnímavosti, empatii a intuícii  by z nich mohli  byť dobrý psychológovia, alebo  lekári.  

ALE:

Ak v mladosti nie sú dobre vedený a neuvedomia si svoj vlastný vnútorný potenciál, môže u nich nastať emocionálna nerovnováha a následné uzavretie do seba. Toto môže neskôr spôsobiť  problém pri získavaní nových priateľov a svoj život budú prežívať vo svojom imaginárnom vesmíre. Stručne povedané, dosiahnutie rovnováhy je pre Henrichov veľmi dôležité a len málokedy sa im podarí vyriešiť svoje vnútorné rozpory v ranom štádiu mladosti. Hoci ich autentická cesta životom začína neskôr  ako by si želali, ich vplyv na ľudí okolo nich bude veľmi prospešný.

H – Ak Vaše meno obsahuje písmeno H, ste vášnivý človek, ktorý rád lieta niekde v oblakoch. To ale neznamená, že neviete stáť nohami pevne na zemi. Ľudia vo vašom okolí vedia, že sa na vás môžu spoľahnúť. Avšak dávajte si pozor na vnucovanie svojich názorov iným ľuďom. Máte tendenciu byť dosť uzavretý, pokiaľ nenájdete vyvážený vzťah. Ak ho už ale nájdete, potom ste schopný obetovať čokoľvek. Rád sa obklopujete ľuďmi, ktorí sú pre váš život niečím prínosným, či už v rámci podpory, alebo čohokoľvek iného.  Ste veľkorysý a často puntičkár. Ak je to potrebné, viete byť veľmi autoritatívny na dosiahnutie toho čo chcete.

E –  Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

CH – Ak Vaše meno obsahuje písmeno CH, ste vášnivý človek a túžite po  ocenení. Musíte si dávať pozor na svoju impulzívnosť a bojovnosť, vďaka ktorej sa budete dostávať do veľmi nepríjemných situácii. Ste veľkorysý a často puntičkár. Ak je to potrebné, viete byť veľmi autoritatívny na dosiahnutie toho čo chcete. Dávajte si pozor na vnucovanie svojich názorov iným ľuďom.

Henrich

Herci: Henry Cavill, Henry Golding

Spevák: Oliver Henrich

Kniha:  Henry (Katarína Shawverová)

Mesto v v Marshall County, Illinois: Henry  

Film: Henrich VIII (2003)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  亨利

Meno v hebrejskom jazyku –  הנרי

Meno  v japonskom jazyku –  ヘンリー

Meno v arabskom jazyku – هنري

Meno v gréckom jazyku – Χενριτς

Meno v gruzínskom jazyku – ჰენრი

« Späť na Význam mena