Význam mena Ida

« Späť na Význam mena

Ida 16.02.

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí, presvedčivosť.

Meno Ida má nemecký pôvod a znamená „pracovitá“.Toto meno nosila aj Svätá Ida – patrónka tehotných žien. 

Ida je slobodomyseľný  jedinec a má rada dobrodružstvo. Je všestranná, rada  cestuje a je temperamentná.  Miluje výzvy a priveľa riskuje. Má tendenciu prekračovať svoje limity, čo niekedy  môže poškodiť jej  zdravie. Ak pocíti akékoľvek  obmedzenia, býva  frustrovaná, náladová a následne netolerantná.  Jej impulzívna povaha môže viesť k činom, ktoré neskôr oľutuje a preto sa musí naučiť trpezlivosti. Dokáže robiť veľmi rýchle rozhodnutia aj v zložitých situáciách a  robiť viac vecí naraz. Túži po úspechu. Bohatstvo, moc a materiálne pohodlie sú pre ňu  dôležité. Chce slávu za to, že robí niečo pôsobivé alebo nezvyčajné. Má  kreatívnu myseľ s vynikajúcou schopnosťou riešiť problémy. Ľudia z nej  mávajú pocit, že sa snaží ovládať ľudí bez toho, aby brala ohľad na ich pocity alebo názory. Nestará sa o módu. Má sklony k citlivosti a ľahko sa urazí  poznámkami iných.  Jej citový život býva búrlivý a väčšinou nie je príkladom lojality a stability.  Priateľov má  zo všetkých spoločenských vrstiev.  

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

D – Ak Vaše meno obsahuje písmeno D, dáva Vám vibrácie vášnivého, ale lojálneho človeka. Ak sa pre niečo rozhodnete, takmer vždy to dotiahnete do konca a to sa týka aj záležitosti vzťahov. Ak si niekoho obľúbite ste starostlivý a láskavý. Ak však nenájdete emocionálnu rovnováhu, väčšinou Vás to veľmi rozhodí.  Musíte si dávať pozor na žiarlivosť a netrpezlivosť. Máte umelecké nadanie, ale aby ste dosiahli úspech je potrebné vyvinúť veľa úsilia. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

Ida

Herečky:   Ida Engvoll, Ida Rapaičová

Speváčky: Ida Kelarová, Ida Kirilová

Kniha:  Ida a jej neznáma cesta (Michal Škombár)

Obec na Slovensku: Veľká Ida 

Film: Ida (2013)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  伊达

Meno  v hebrejskom jazyku –  אידה

Meno  v japonskom jazyku –  イーダ

Meno v arabskom jazyku – إيدا

Meno v gréckom jazyku – Ιντα

« Späť na Význam mena