Význam mena Ivan

« Späť na Význam mena

Ivan 08.07.

Aktívne číslo tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Ivan má hebrejský pôvod a znamená „Boh je milostivý“.  toto meno nosil aj Svätý Ivan Rilsky – svätec v Bulharsku.

Ste nezávislý, temperamentný, rýchly a podnikavý. Ako vodcovský typ sa často pokúšate spochybňovať zavedený poriadok alebo autoritu. Máte tendenciu byť egocentrický.  Rozhodovanie je pre vás jednoduché. Máte sklony byť workoholikom, vďaka čomu máte veľmi málo voľného času. Často zo seba vydáte všetko, keď sa sústredíte na úlohu.  Únavu dokážete prekonať bez ohľadu na okolnosti, čo vám môže spôsobovať zdravotné ťažkosti. Občas mávate vo finančnej oblasti  problém, pretože ťažko odolávate svojim túžbam.   Neznášate pokrytectvo. Váš citový život je dosť búrlivý, pretože túžite po slobode. Vo vzťahoch sa snažíte presadiť kompromisy a monotónnosť vás zabíja. Často ste hybnou silou vzťahu.Musíte sa naučiť väčšej trpezlivosti a dávať si pozor na výbuchy hnevu! 

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

V – Ľudia, ktorí majú vo svojom mene písmeno V, sú dominantní zábavní a milujú slobodu. Sú to ľudia, ktorí vedia čo chcú, neboja sa výzvy a majú vysoké očakávania od iných ľudí. V krátkom čase dokážu veľmi rýchlo analyzovať človeka, čo do veľkej miery využívajú aj v partnerskom živote. Priťahujú ich ľudia, ktorí vytŕčajú z davu.  

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví.

Ivan

Herci: Ivan Trojan, Ivan Rajniak, Ivan Mládek  

Spevák: Ivan Tásler

Bývalý minister financií na Slovensku: Ivan Mikloš  

Obec v Čechách: Ivaň  

Film: Ivan (2017)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  伊万

Meno v hebrejskom jazyku –  איבן

Meno  v japonskom jazyku –  イヴァン

Meno v arabskom jazyku – إيفان

Meno v gréckom jazyku – Ιβάν

Meno v gruzínskom jazyku -ივანე 

« Späť na Význam mena