Význam mena Ivana

« Späť na Význam mena

Ivana 28.12.

Aktívne číslo tohto mena je 2 – citlivosť, družnosť, kľud, prispôsobivosť, umenie vyjednávať.

Meno Ivana je slovanského pôvodu a znamená “Boh je milostivý”.

V jej živote má láska veľmi dôležité miesto, preto je často opatrná, ale keď  už sa rozhodne, tak to platí na dlhý čas. Potrebuje vhodného partnera, ktorý by jej dokázal pomôcť nájsť v sebe istotu a najmä jej dať dostatok lásky, ktorú potrebuje najviac. Túži  rozvíjať úprimný vzťah, ktorý je postavený na pevnom základe a zdieľať  svoj život v manželstve. Ivana je výbornou a lojálnou kamarátkou a vo všeobecnosti nerada zostáva sama. Môže byť veľmi nezávislá alebo extrémne závislá od iných.  Baví ju podávať dobré výkony. Má  trpezlivosť ísť do detailov, ktoré niekto iný nemusí považovať za dôležité a to z nej často robí perfekcionistku. S veľkým zmyslom pre hierarchiu dodržiava  pravidlá alebo príkazy do bodky! Túži po vytvorení systému a poriadku vo svojom prostredí.  Ctí si tradície a nedôveruje veciam, ktorým nerozumie. Často podlieha  zmenám nálad. Túži  po harmónii, rovnováhe a neznáša konflikty.  Snaží sa učiť z chýb iných. 

Vhodné povolania: sekretárka, výkonná asistentka, asistentka riaditeľa, zdravotná asistencia, úradník, poradca pre manželský alebo manželský vzťah, finančný poradca, psychológ v špecializovanom centre alebo v škole, vyjednávač, predavačka, združený v prípade.

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

V – Ľudia, ktorí majú vo svojom mene písmeno V, sú dominantní zábavní a milujú slobodu. Sú to ľudia, ktorí vedia čo chcú, neboja sa výzvy a majú vysoké očakávania od iných ľudí. V krátkom čase dokážu veľmi rýchlo analyzovať človeka, čo do veľkej miery využívajú aj v partnerskom živote. Priťahujú ich ľudia, ktorí vytŕčajú z davu.  

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví.

Ivana

Herečky:   Ivana Kuxová, Ivana Andrlová..

Speváčky: Ivana Regešová, Ivana Brillová ..

Spisovateľka: Ivana Ondriová

Obec v provincii Batanes na Filipínach: Ivana

Film: Ivana v útoku (1963)

Meno   v tradičnom čínskom jazyku – 伊万

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  伊万

Meno  v hebrejskom jazyku –  איבן

Meno  v japonskom jazyku –  イヴァン

Meno v arabskom jazyku – إيفان

Meno v gréckom jazyku – Ιβάν

« Späť na Význam mena