Význam mena Ján

« Späť na Význam mena

Ján 24.06.

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – tajomnosť, skúmavosť, melancholickosť, zmysel pre priateľstvo.

Meno Ján má hebrejský pôvod a jeho význam je” Boh je milostivý”.Toto meno nosil aj Svätý Ján – Ježišov učedník.

Ján má filozofické kvality a snaží sa analyzovať všetko okolo seba. Rutiny normálneho života ho nudia. Má dobrú intuíciu a býva veľmi opatrný. Je známy tým, že veci doťahuje do konca. Dokáže sa sústrediť   aj v najväčšom chaose. Je veľmi učenlivý, štruktúrovaný a pred tým než niečo urobí, si veci dôkladne dopredu zváži. Nič nerobí náhodne. Vzhľadom na svoju túžbu hľadať vo všetkom pravdu a mať o nej aj dôkazy, by mohol byť z neho dobrý vyšetrovateľ, prokurátor alebo novinár. Je praktický človek.  Svoje vnútorné strachy a obavy dokáže veľmi dobre ukrývať. Keď nie je dostatočne motivovaný vie byť aj pekne lenivý. Svoje financie si drží pod kontrolou a venuje veľkú pozornosť svojim výdavkom.

J – Ľudia, ktorých meno obsahuje písmeno J, sú romantici, ktorí nemajú problém ani so vzťahom na diaľku. Majú radi nové výzvy v intimite a taktiež sa nevyhýbajú témam súvisiach so sexuálnymi praktikami. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

Ján

Herci:  Ján Svěrák, Ján Hřebejk

Spevák: Jan Smit

Spisovateľ: Ján Urban

Kniha: Železný Jan (Robert Bly)

Obec na Slovensku: Liptovský Ján  

Film: Ján Žižka (2022)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  约翰

Meno v hebrejskom jazyku –  ג’ון

Meno  v japonskom jazyku –  ジョン

Meno v arabskom jazyku – جون

Meno v gréckom jazyku – Γιάννης

Meno v gruzínskom jazyku – იოანე

« Späť na Význam mena