Význam mena Jarmila

« Späť na Význam mena

Jarmila 28.04.

Aktívne číslo tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Jarmila je ženské krstné meno slovanského pôvodu . Odvodené od slovanských prvkov jary a  znamená “Tá, ktorá miluje jar”.

Jarmila je meno, ktoré naznačuje priekopníckeho ducha. Ste  rodený vodca, ktorý  najradšej zvláda veci sám. Radšej vediete ako napredujete. Ste kreatívna a ambiciózna. V biznise bývate často úspešná. S ľahkosťou zvládate problémy pri nových  situáciách. Keď ľudia počujú meno Jarmila, vnímajú vás  ako niekoho, kto je silný a mocný. Vďaka vašej vnútornej sile, ktorú vyžarujete na ostatných, pôsobíte sebavedomo a zároveň odstrašujúco. Máte tendenciu byť egocentrická. Niekedy si ľudia myslia, že ste bohatá, aj keď nie ste. Vašou  prirodzenou schopnosťou je urovnávať konflikty a vytvárať harmóniu všade a vo všetkom. Dalo by sa povedať, že ste prirodzený mierotvorca a duchovná idealistka. Baví vás  filozofia,  štúdium náboženských smerov a máte sklony k alternatívnym riešeniam. Hľadanie osvietenia je jedným z vašich  celoživotných cieľov. Svojich priateľov si starostlivo vyberáte.  Ste človek, ktorý verí na spravodlivosť a snažíte sa ju vo svojom živote presadiť.  Vaše najpravdepodobnejšie povolanie: inžinierka, spisovateľka, hudobná skladateľka, učiteľka, dizajnérka, architektka, kurátorka.

J – Ľudia, ktorých meno obsahuje písmeno J, sú romantici, ktorí nemajú problém ani so vzťahom na diaľku. Majú radi nové výzvy v intimite a taktiež sa nevyhýbajú témam súvisiach so sexuálnymi praktikami. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

M – Ten kto má v mene písmeno M je často vynaliezavý, dôkladný, citlivý a pracovitý. Je to niekto kto chce neustále rozvíjať svoj potenciál a rásť. Často je to veselý a optimistický človek ktorého pozitívna energia je nákazlivá. Hodí sa pre prácu vyžadujúcu si abstraktné a tvorivé myslenie vyššej úrovne. Túži po slobode a pre to aby jej dosiahol urobí čokoľvek.   Keď sa dostane od vzťahu vynaloží obrovské úsilie na to aby daný vzťah udržal. Častokrát sa vďaka tomu cíti nadradene. Ak majú toto písmeno v mene obaja partneri, prežívajú svoju lásku veľmi intenzívne. Nič im nedokáže zabrániť dostať sa ku vzťahom po ktorých túžia. Ich okolie si vždy váži ich starostlivosť a chápavosť.

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

Jarmila

Herečky:   Jarmila Švehlová, Jarmila Kurandová 

Speváčka: Jarmila Vašicová

Kniha:  Jarmila (Ernst Weis)

Film: Jarmila sa vrátila (2004)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  雅米拉

Meno  v hebrejskom jazyku –  ג’רמילה

Meno  v japonskom jazyku –  ヤルミラ

Meno v arabskom jazyku – جرميلا

Meno v gréckom jazyku – Γιαρμίλα

« Späť na Význam mena