Význam mena Jaroslava

« Späť na Význam mena

Jaroslava 26.04.

Aktívnym číslom tohto mena je 9  – zmyselná, ľudská, idealistka, láskavá, oddaná.

Používa sa najmä v češtine a slovenčine. Meno Jaroslava znamená „sláva jari“. 

Máte pevný charakter,  odhodlanie,  zdravý cynizmus a ste perfekcionistka. Tieto vlastnosti vám  pomáhajú dosiahnuť vo vašom živote úspech. Ľudia vás vnímajú  ako ženu, ktorá je pôsobivá, elegantná a noblesná. Máte vlastnosti spoločné pre hercov, tanečníkov a performerov. Ľudia obdivujú vaše  sebavedomie. Ste spoločenská a trvá vám len pár minút na to, aby ste zistila,  aký má človek charakter.  Chcete urobiť tento svet lepším miestom a túžite po spravodlivosti a rovnováhe. Občas pôsobíte uzavreto a tajnostkársky ale je to preto, že sa snažíte nájsť zmysel života. Nerobíte rozdiely medzi chudobnými či bohatými – máte rada ľudí  zo všetkých spoločenských vrstiev. Musíte si dávať pozor na ješitnosť, ktorá vám spôsobuje zbytočné komplikácie – často cítite horkosť, ak vás  ostatní neocenia.   Ste nezávislá,  zvedavá, humanitná, veľkorysá a rada filozofujete.  Vaše najpravdepodobnejšie povolanie: spisovateľka, herečka, maliarka, dizajnérka, lektorka, skladateľka, vydavateľka, reštaurátorka, zabávačka, chirurgička, riaditeľka cestovného ruchu.

J – Ľudia, ktorých meno obsahuje písmeno J, sú romantici, ktorí nemajú problém ani so vzťahom na diaľku. Majú radi nové výzvy v intimite a taktiež sa nevyhýbajú témam súvisiach so sexuálnymi praktikami. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať. 

O – Každý kto má v mene písmeno O si neskutočne váži lásku a lojalitu. Sú veľmi kreatívni a majú úžasnú predstavivosť. Hoci pôsobia ako tichí a utiahnutí ľudia len zriedkakedy ich nájdete slobodných, pretože ich zo srdca baví zdieľať svoj čas s ich partnerom. Ich hlavnou prioritou je udržanie vzťahu čo však často môže viesť k prehnanej majetníckosti. Dokážu perfektne pracovať s časom, energiou či peniazmi čo im pomáha udržať sa na vrchole i v najobtiažnejších situáciách.  Najviac ich motivuje ich túžba mať rodinu – dodáva im to zmysel do života.

S – Ľudia s písmenom S v mene sú starostliví, citliví a zmyselní ľudia. Snívajú vo veľkom a vážia si súkromie. Sú nesmierne trpezliví. Väčšinu svojho života strávia honom za potešením. Sú to romantickí idealisti ktorý na „toho pravého“ či „tú pravú“ budú trpezlivo čakať pokiaľ nevstúpi do ich života. Vedia ako z ľudí dostať ich objektívne názory. Niekedy nevedia ako sa vysporiadať s ťažkosťami a radšej niekoho požiadajú o radu než aby dôverovali svojim vlastným úsudkom a rozhodnutiam.

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

V – Ľudia, ktorí majú vo svojom mene písmeno V, sú dominantní zábavní a milujú slobodu. Sú to ľudia, ktorí vedia čo chcú, neboja sa výzvy a majú vysoké očakávania od iných ľudí. V krátkom čase dokážu veľmi rýchlo analyzovať človeka, čo do veľkej miery využívajú aj v partnerskom živote. Priťahujú ich ľudia, ktorí vytŕčajú z davu.  

Jaroslava

Herečky: Jaroslava Kretschmerová, Jaroslava Adamová

Speváčka: Jaroslava Maxová

Mesto v Rusku: Jaroslavľ

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  雅羅斯拉娃

Meno  v hebrejskom jazyku –  ירוסלבה

Meno  v japonskom jazyku –  ヤロスラバ

Meno v arabskom jazyku – جاروسلافا

Meno v gréckom jazyku – Γιαροσλάβα

« Späť na Význam mena