Význam mena Júlia

« Späť na Význam mena

Júlia 22.05.

Aktívne číslo tohto mena je 8 – aktívna, impulzívna, tvrdohlavá, svojhlavá.

Júlia je staroveké rímske meno, ktoré znamená „ najvyšší boh “ V 5.storočí nosila toto meno aj svätá Júlia z Korziky, ktorá bola ukrižovaná.

Júlia  je nezávislá, kreatívna a má sklony k workoholizmu. Je verná svojim ambíciám,  má silný vodcovský potenciál a originálne nápady. Je prirodzenou riešiteľkou problémov a nevadí jej ak si  zašpiní  ruky. Rada dokončuje projekty systematicky, usporiadane a s ležérnou ľahkosťou. Júlia  si zakladá na štruktúre, ktorá je pre ňu dôležitejšia ako sloboda. Nemá rada zmeny, najmä pokiaľ ide o jej  každodennú rutinu. Stanoviť si ciele a dať všetko čo má na ich dosiahnutie, je pre ňu prirodzené. Spájanie ľudí pre spoločnú vec alebo riešenie nezhôd je súčasťou jej  schopností. Dokáže posúdiť charakter osoby v krátkom časovom období. To jej umožní obklopovať sa správnymi ľuďmi. Profesionálne by sa mohla stať úžasnou sprostredkovateľkou, alebo vyjednávačkou. Nikdy nezatvára  žiadne dvere, aby jej ostal priestor na kompromisy. Na ľudí zvyčajne pôsobí dojmom hravej elegancie a bezpečnosti.  Láska a šťastie sú jej hlavnými prioritami v živote. Občas máva  pocit, že je nepochopená. Má rada poriadok, neznáša chaos a túži po stabilnom a dobre organizovanom živote. 

J – Ľudia, ktorých meno obsahuje písmeno J, sú romantici, ktorí nemajú problém ani so vzťahom na diaľku. Majú radi nové výzvy v intimite a taktiež sa nevyhýbajú témam súvisiach so sexuálnymi praktikami. 

U – Ktokoľvek s písmenom U v mene prežíva najviac šťastia ak sa v jeho živote objaví láska a romantika. I keď práve nie je zaľúbený hľadá niekoho výnimočného. Je veľmi štedrý a obrovskú radosť mu prináša aj rozdávanie darov iným. Je empatický svoj život veľmi rád žije ako by to bol sitkom či tragédia vďaka čomu je často na akejsi emočnej horskej dráhe – raz je hore a raz dolu. Nie je práve prispôsobivý a vždy chce mať všetko dokonalé hoci to môže pre neho byť náročné.

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

Júlia

Herečky: Júlia Roberts, Júlia Stiles

Speváčka: Júlia Pilar

Kniha: Júlia  (Anne Forterová) 

Film: Julia (2014)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  朱莉娅

Meno  v hebrejskom jazyku –  יוליה

Meno  v japonskom jazyku –  ジュリア

Meno v arabskom jazyku – جوليا

Meno v gréckom jazyku – Τζούλια

Meno v gruzínskom jazyku – ჯულია

« Späť na Význam mena