Význam mena Juraj

« Späť na Význam mena

Juraj 24.04.

Aktívne číslo tohto mena je 6 – veselý, štedrý, harmonický, nežný.

Meno Juraj je slovenského pôvodu a znamený “rýchly, šikovný”. Podľa niektorých zdrojov má toto meno Hebrejský výraz a znamená “ Boh je môj sudca” a v chorvátskom jazyku “roľník, hospodár”.

Juraj je  veľmi schopný, systematický a dôkladný človek s talentom pre mechaniku, účtovníctvo, počítače, učiteľstvo, právo, stavebníctvo a podobné oblasti. Plánuje dopredu a je poriadkumilovný. Štruktúra je pre neho  dôležitejšia ako sloboda. Je prirodzeným riešiteľom problémov a nevadí mu zašpiniť si ruky. Väčšinu času venuje  práci – má  sklony k workoholizmu. Nemá rád  zmeny, najmä pokiaľ ide o jeho každodennú rutinu. Pokiaľ ide o prejavovanie náklonnosti je rezervovaný, ale svoje rodinné povinnosti  berie  veľmi  vážne. Šetrením financií a materiálnych statkov udržiava svoj domov na dobrej úrovni. Často sa  nadmerne  obáva  a kvôli tomu mu potom utekajú  výborné príležitosti.  Je  kreatívny a   umelecky orientovaný. Ostatní ľudia ho vnímajú ako jemného, citlivého a intuitívneho človeka. Vie byť  trpezlivý a chápavý, keď počúva  problémy iných ľudí. Nemá problém s dobrovoľníckymi akciami.  

J – Ľudia, ktorých meno obsahuje písmeno J, sú romantici, ktorí nemajú problém ani so vzťahom na diaľku. Majú radi nové výzvy v intimite a taktiež sa nevyhýbajú témam súvisiach so sexuálnymi praktikami. 

U – Ktokoľvek s písmenom U v mene prežíva najviac šťastia ak sa v jeho živote objaví láska a romantika. I keď práve nie je zaľúbený hľadá niekoho výnimočného. Je veľmi štedrý a obrovskú radosť mu prináša aj rozdávanie darov iným. Je empatický svoj život veľmi rád žije ako by to bol sitkom či tragédia vďaka čomu je často na akejsi emočnej horskej dráhe – raz je hore a raz dolu. Nie je práve prispôsobivý a vždy chce mať všetko dokonalé hoci to môže pre neho byť náročné.

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

Juraj

Herci:   Juraj Kemka, Juraj Jakubisko

Speváci: Juraj Hnilica, George Michael

Filmový režisér: Juraj Jakubisko

Kniha: Juraj Jánošík (Vydavateľstvo Matice slovenskej)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  乔治  

Meno v hebrejskom jazyku –  ג’ורג‘

Meno  v japonskom jazyku –  ジョージ

Meno v arabskom jazyku – جورج

Meno v gréckom jazyku – Γεώργιος

« Späť na Význam mena