Význam mena Karolína

« Späť na Význam mena

Karolína 03.06.

Aktívnym číslom tohto mena je 9  – zmyselná, ľudská, idealistka, láskavá, oddaná.

Meno Karolína má slovanský pôvod. Je odvodené od mužského mena Carolus (v latinčine Charles) a znamená „slobodný muž“. Toto meno nosila aj Svätá Karolína Kozkowna – patrónka čistoty a cudnosti.

Karolína má  pevný charakter, odhodlanie, zdravý cynizmus a je perfekcionistka. Zložité problémy rieši s ľahkosťou a tieto vlastnosti jej  pomáhajú dosiahnuť  úspech. Má analytickú povahu a zaujíma sa o politické a ekonomické otázky.  Je nezávislá,  zvedavá, humanitná, veľkorysá a rada filozofuje. Už od útleho veku sú jej ambície zamerané na materiálne bohatstvo. Vytváranie dojmu bohatstva a prestíže je pre ňu dôležité, ale napriek tomu financie vníma iba ako prostriedok na dosiahnutie túžob. Je komunikatívna a spoločenská. Trvá jej len pár minút na to, aby zistila,  aký má človek charakter.   Nerobí  rozdiely medzi chudobnými či bohatými – má  rada ľudí  zo všetkých spoločenských vrstiev. Musí si dávať pozor na ješitnosť a výbuchy hnevu (aj keď jej hnev nikdy dlho nevydrží), ktoré jej  spôsobujú zbytočné komplikácie. Často cíti horkosť, ak ju  ostatní neocenia. Má umelecké a herecké nadanie.

K – Ľudia s písmeno K v mene sú väčšinou veľmi starostliví, milí a veľkorysí. Hoci sú často pri spoznávaní nových ľudí plachí, časom sa otvoria a stanú sa veľmi dobrými priateľmi. Sú veľmi praktickí a nezaoberajú sa drobnosťami. Dosiahnutie materiálneho úspechu je pre nich nesmierne dôležité. Často vynikajú v profesiách kde sú stredobodom pozornosti. S partnermi sú  zmyselný a vášniví a veľmi romantický. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

O – Každý kto má v mene písmeno O si neskutočne váži lásku a lojalitu. Sú veľmi kreatívni a majú úžasnú predstavivosť. Hoci pôsobia ako tichí a utiahnutí ľudia len zriedkakedy ich nájdete slobodných, pretože ich zo srdca baví zdieľať svoj čas s ich partnerom. Ich hlavnou prioritou je udržanie vzťahu čo však často môže viesť k prehnanej majetníckosti. Dokážu perfektne pracovať s časom, energiou či peniazmi čo im pomáha udržať sa na vrchole i v najobtiažnejších situáciách.  Najviac ich motivuje ich túžba mať rodinu – dodáva im to zmysel do života.

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví.

Karolína

Herečky: Karolína Slunéčková,  Karolína Gruszka 

Speváčka: Carol King

Kniha:  Carolina (Hana Marie Körnerová)

Štát v USA: Severná Karolína

Film: Karolína (2021)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  卡罗琳娜

Meno  v hebrejskom jazyku –  קרולינה

Meno  v japonskom jazyku –  カロリナ

Meno v arabskom jazyku – كارولينا

Meno v gréckom jazyku – Καρολίνα

Meno v gruzínskom jazyku – კაროლინა

« Späť na Význam mena