Význam mena Lea

« Späť na Význam mena

Lea 29.04.

Aktívnym číslom tohto mena je 9  – zmyselná, ľudská, idealistka, láskavá, oddaná.

Meno Lea je hebrejského pôvodu a význam tohto mena je “antilopa”.

V Starom zákone (Genezis) je Lea prvou manželkou Jákoba a matkou jeho siedmich  detí.  Lea je humanitárna a veľkorysá. Nikdy sa neprestane snažiť vylepšovať náš svet. Je kreatívna a má umelecký talent. Malé Ley sú tvrdohlavé, svojhlavé, spontánne, sú radi keď sú stredobodom pozornosti  a je potreba veľkú dávku trpezlivosti na ich zvládnutie. Ale keď vyrastú sú ochotné obetovať sa v prospech iných a pred tým než niečo urobia si všetko starostlivo zvážia. Cenia si rodinné hodnoty a tradície. Rozdávať rady je pre ne prirodzené. Občas váhajú, či majú ukázať svoje umelecké nadanie. Lea je veľmi srdečná a preto býva v spoločnosti obľúbená. Je elegantná a má svoj vlastný štýl. Ľudia ju  vnímajú  ako človeka, ktorý je plný života. Povznášajúca, inšpirujúca so zmyslom pre humor.  Voči iným je veľmi empatická. Nemá problém sa obetovať kvôli iným ľuďom. Najpravdepodobnejšie povolanie: umelkyňa, dramatička, spisovateľka, herečka, maliarka, dizajnérka, lektorka, skladateľka, vydavateľka, reštaurátorka, zabávačka, chirurgička, riaditeľka cestovného ruchu.

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

Lea

Herečky:   Léa Seydoux, Lea Michele

Speváčka: Lea Michele

Kniha:  Lea z Leeuwardenu (Lustig Arnošt)

Dedina v Lancashire: Lea

Film: Lea (1996)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku – 李

Meno  v hebrejskom jazyku –  לי

Meno  v japonskom jazyku –  レオ

Meno v arabskom jazyku – ليا

Meno v gréckom jazyku – Λη

Meno v gruzínskom jazyku: ლეო

« Späť na Význam mena