Význam mena Lenka

« Späť na Význam mena

Lenka 04.06.

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – označuje vzorec, ktorý vám pomáha pri raste a rozvoji:  duchovná, inteligentná, analytická, rezervovaná, informovaná, tajomná, intuitívna.

Meno Lenka má slovanský pôvod a  význam tohto mena  je “svetlo”.  

Lenka oceňuje luxus a eleganciu. Je  inteligentná,  intuitívna, cieľavedomá a ambiciózna. Je idealistka a má  silnú túžbu slúžiť ľudstvu. Túži po náklonnosti, ale málokedy nájde  niekoho, kto rozumie jej povahe. Hlboko ju dojímajú krásy života, najmä prírody. Má tendenciu  hľadať vo všetkom pravdu. Pri hľadaní pravdy sa nevyhýba ani spiritualite, ale uprednostňuje vedecké fakty. Často prežíva  vnútorné turbulencie pri neschopnosti povedať, čo má  na mysli a potom trpí veľkou osamelosťou kvôli nedorozumeniam.  Má tendencie správať sa náladovo – jednu minútu je veľmi inšpirovaná, potom rezervovaná a depresívna.  Sú chvíle, keď je pre ňu oveľa jednoduchšie vyjadriť svoje hlbšie myšlienky a pocity písaním ako verbálne.  Cení si rodinné hodnoty a tradície. Je ochotná obetovať sa v prospech iných a pokiaľ je požiadaná, rada  pomôže iným. Často sa snaží zakryť vnútorný strach a slabosť.  Ľudia ju vnímajú ako dôstojnú, výnimočnú, sebestačnú a  priekopnícku. Ak niečo začne, dotiahne to do konca. Jej schopnosť  sústredenia je úžasná, pretože sa dokáže sústrediť aj v najväčšom chaose. Má rozumný a praktický postoj k životu a rada si zafilozofuje.  Svoje schopnosti dokáže prejaviť v rôznych oblastiach.

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

K – Ľudia s písmeno K v mene sú väčšinou veľmi starostliví, milí a veľkorysí. Hoci sú často pri spoznávaní nových ľudí plachí, časom sa otvoria a stanú sa veľmi dobrými priateľmi. Sú veľmi praktickí a nezaoberajú sa drobnosťami. Dosiahnutie materiálneho úspechu je pre nich nesmierne dôležité. Často vynikajú v profesiách kde sú stredobodom pozornosti. S partnermi sú  zmyselný a vášniví a veľmi romantický. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

Lenka

Herečky:   Lenka Zahradnická, Lenka Vlasáková

Speváčka: Lenka Filipová

Kniha:  Lenka (Anna Fodorová)

Obec na Slovensku: Lenka

Film: Lenka (1982)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  伦卡

Meno  v hebrejskom jazyku –  לנקה

Meno  v japonskom jazyku –  レンカ

Meno v arabskom jazyku – لينكا

Meno v gréckom jazyku – Λένκα

Meno v gruzínskom jazyku – ლენკა

« Späť na Význam mena