Význam mena Lucia

« Späť na Význam mena

Lucia 13.12.

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Lucia má latinský pôvod a znamená “svetlo”. Toto meno nosila aj Svätá Lucia zo Syrakúzy – patrónka slepých.

Toto meno je spojené s bosorkami a čarodejnicami a pre svoju nositeľku je veľmi výhodné. Zahaľuje ju do rúška tajomnosti a priťahuje k nej nielen úspech v kariére, ale aj v láske. Muži takýmto ženám ťažko odolávajú a preto sú v očiach ostatných žien nepohodlné. Kvôli tejto závisti sa toto meno považuje za zlé. Lucia je nezávislá, ambiciózna, kreatívna a trochu sebestredná. Má často tendenciu zanedbávať pocity druhých a nemá rada, keď ju niekto vedie alebo jej pomáha pri akejkoľvek úlohe. Rada dokončuje projekty systematicky, usporiadane a s ležérnou ľahkosťou. Jela chápe, že si zakladá na štruktúre a v niektorých prípadoch má pocit, že je nepochopená. Môže byť dobrým vodcom a riadiť skupiny ale úplne najlepšie by bolo keby bola svojim vlastným šéfom, pretože je pre ňu ťažké podriaďovať sa. Je múdra, rozhodná, optimistická a veľkorysá. Hoci je dobromyseľná a nikdy nemá v úmysle kohokoľvek uraziť, jej strohý, priamy a úprimný spôsob vyjadrovania často narúša priateľstvá.

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

U – Ktokoľvek s písmenom U v mene prežíva najviac šťastia ak sa v jeho živote objaví láska a romantika. I keď práve nie je zaľúbený hľadá niekoho výnimočného. Je veľmi štedrý a obrovskú radosť mu prináša aj rozdávanie darov iným. Je empatický svoj život veľmi rád žije ako by to bol sitkom či tragédia vďaka čomu je často na akejsi emočnej horskej dráhe – raz je hore a raz dolu. Nie je práve prispôsobivý a vždy chce mať všetko dokonalé hoci to môže pre neho byť náročné.

C – Ak Vaše meno obsahuje písmeno C, ste človek, ktorý potrebuje príťažlivého a spoločensky uznávaného partnera. Túžite po ocenení až tak veľmi, že pre neho urobíte takmer čokoľvek. Ovládanie svojich túžob Vám nerobí žiadne problémy. Musíte si dávať pozor na svoju impulzívnosť a bojovnosť, vďaka ktorej sa budete dostávať do veľmi nepríjemných situácii. Nespravodlivosť netolerujete za žiadnych okolností.

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia učiniť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

Lucia

Herečky:   Lucia Vráblicová, Lucia Hurajová….

Speváčky: Lucia Poppová, Lucie Bíla….

Kniha:  Lucia (Bernard Minier)

Film: Lucia (2013)

Ostrovný miništát v Karibskom mori – Lucia

Meno   v tradičnom čínskom jazyku – 露西亞

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  露西亚

Meno  v hebrejskom jazyku –  לוסיה

Meno  v japonskom jazyku –  ルシア

Meno v arabskom jazyku – لوسيه

« Späť na Význam mena