Význam mena Marcel

« Späť na Význam mena

Marcel 20.04.

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – tajomný, skúmavý, melancholický, má zmysel pre priateľstvo.

Meno Marcel je francúzskeho pôvodu a znamená „malý bojovník“. Niektoré zdroje ale uvádzajú, že toto meno je latinského pôvodu odvodené od Marcellus, v latinčine zdrobnenina od Marcus, ktoré nosil misionár z Galie v  3. storočí, ktorý bol umučený v Bourges so svojím spoločníkom Anastáziom.  

Marcel oceňuje luxus a eleganciu. Je  inteligentní,  intuitívni, cieľavedomý a ambiciózny. Má tendenciu  hľadať vo všetkom pravdu. Pri hľadaní pravdy sa nevyhýba ani spiritualite, avšak občas je pre neho ťažké prijať pravdu. Cení si rodinné hodnoty a tradície. Je ochotní obetovať sa v prospech iných. Pokiaľ je požiadaný, rád pomôže iným. Často sa snaží skryť vnútorný strach a slabosť.  Ľudia ho vnímajú ako niekoho, kto je dôstojný, výnimočný, sebestačný a  priekopnícky. Ak niečo začne, dotiahne to do konca. Jeho schopnosť  sústredenia je úžasná, pretože sa dokáže sústrediť aj keď je všade okolo neho chaos. Má rozumný a praktický postoj k životu a rád si zafilozofuje. Dokáže veľmi rýchlo urobiť ťažké rozhodnutia.  Najpravdepodobnejšie povolanie: kvalifikovaný pracovník v akejkoľvek oblasti, historik, filozof, básnik, spisovateľ, poradca 

M – Ten kto má v mene písmeno M je často vynaliezavý, dôkladný, citlivý a pracovitý. Je to niekto kto chce neustále rozvíjať svoj potenciál a rásť. Často je to veselý a optimistický človek ktorého pozitívna energia je nákazlivá. Hodí sa pre prácu vyžadujúcu si abstraktné a tvorivé myslenie vyššej úrovne. Túži po slobode a pre to aby jej dosiahol urobí čokoľvek.   Keď sa dostane od vzťahu vynaloží obrovské úsilie na to aby daný vzťah udržal. Častokrát sa vďaka tomu cíti nadradene. Ak majú toto písmeno v mene obaja partneri, prežívajú svoju lásku veľmi intenzívne. Nič im nedokáže zabrániť dostať sa ku vzťahom po ktorých túžia. Ich okolie si vždy váži ich starostlivosť a chápavosť.

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

C – Ak Vaše meno obsahuje písmeno C, ste človek, ktorý potrebuje príťažlivého a spoločensky uznávaného partnera. Túžite po ocenení až tak veľmi, že pre neho urobíte takmer čokoľvek. Ovládanie svojich túžob Vám nerobí žiadne problémy. Musíte si dávať pozor na svoju impulzívnosť a bojovnosť, vďaka ktorej sa budete dostávať do veľmi nepríjemných situácii. Nespravodlivosť netolerujete za žiadnych okolností.

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

Marcel

Herci: Marcel Carné, Marcel Vašinka

Spevák:  Marcel Palonder

Kniha:   Marcel (Erwin Mortier)

Film:  Marcel (2019)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  马塞尔

Meno v hebrejskom jazyku –  מרסל

Meno  v japonskom jazyku –  マルセル

Meno v arabskom jazyku – مارسيل

Meno v gréckom jazyku – Μαρσελ

Meno v gruzínskom jazyku: მარსელი

« Späť na Význam mena