Význam mena Mária

« Späť na Význam mena

Mária 12.09.

Aktívne číslo tohto mena je 6 – veselosť, štedrosť, harmónia, nežnosť.

Význam mena Mária má latinský pôvod a má viac významov ako napr. „morská kvapka, horká alebo milovaná“.  Toto meno nosila aj  svätá Mária – patrónka čistoty, alebo aj Panna Mária. 

Žena s týmto menom pôsobí veľmi uzavreto, rezervovane a hanblivo. Vo svojom živote sa riadi viac emóciami ako logikou,  čo často vedie k chaotickým situáciám. Z tohto dôvodu býva  náladová a   preto je potrebné, aby sa už v detstve naučila lepšie zvládať svoje emócie. Je nedôverčivá a občas aj veľmi sarkastická no napriek tomu má   priateľstvo  v jej živote dôležité miesto. Jej najväčším problémom sú jej požiadavky voči sebe a ostatným. Ak si Mária určí  svoje priority, potom nájde bezpečný a stabilný život. V opačnom prípade bude celý život zúfalo hľadať šťastie (hoci šťastie už dávno môže byť vedľa nej)!  Celý život dokáže milovať tajne a dlho trvá, kým sa odhodlá prejaviť svoje city navonok. Vie sa veľmi dobre orientovať v rôznych témach a dokáže vyjadriť svoje schopnosti v niekoľkých oblastiach. Avšak potrebuje mať pocit bezpečia a istoty na to, aby mohola  dosahovať dobré výsledky. Napriek tomu, že často pracuje usporiadane a neorganizovane zároveň a má svoj vlastný rytmus, dokáže vždy podať dobrý výkon na profesionálnej úrovni. Rešpektuje zákony a zavedený poriadok. Peniaze vníma iba ako prostriedok na nasýtenie svojich túžob, čo spôsobuje finančnú nerovnováhu.

M –  Ten kto má v mene písmeno M je často vynaliezavý, dôkladný, citlivý a pracovitý. Je to niekto kto chce neustále rozvíjať svoj potenciál a rásť. Často je to veselý a optimistický človek ktorého pozitívna energia je nákazlivá. Hodí sa pre prácu vyžadujúcu si abstraktné a tvorivé myslenie vyššej úrovne. Túži po slobode a pre to aby jej dosiahol urobí čokoľvek.   Keď sa dostane od vzťahu vynaloží obrovské úsilie na to aby daný vzťah udržal. Často krát sa vďaka tomu cíti nadradene. Ak majú toto písmeno v mene obaja partneri, prežívajú svoju lásku veľmi intenzívne. Nič im nedokáže zabrániť dostať sa ku vzťahom po ktorých túžia. Ich okolia si vždy váži ich starostlivosť a chápavosť.

A –  Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. AK niekto potrebuje poradiť, viete b yť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

R –  Človek s písmenom R vo mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

I –  Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie.
Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia učiniť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

Mária

Herečky: Mária Bello, Mária Valverde

Speváčky: Mária Čírová, Mária Callasová  

Kniha:  Mária Terézia (Ivan Mrva)

Film: Mária (2003)

Matka Ježiša: Mária

Kráľovná Uhorska, Česka, Chorvátska a Slavónska, Arcivojvodkyňa Rakúska, Vojvodkyňa Parmy a Piacenzy, Veľkovojvodkyňa Toskánska – Mária Terézia

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  玛丽

Meno  v hebrejskom jazyku –  מרי

Meno  v japonskom jazyku –  メアリー

Meno v arabskom jazyku – ماري

Meno v gréckom jazyku – Μαρία

Meno v gruzínskom jazyku –  მერი

« Späť na Význam mena