Význam mena Marianna

« Späť na Význam mena

Marianna 07.09.

Aktívne číslo tohto mena je 8 – aktívnosť, impulzívnosť, tvrdohlavosť, svojhlavosť.

Meno Marianna má latinský pôvod a znamená “morská hviezda”. Toto meno nosila aj Svätá Marianna zo Sevily.

Marianna je  vášnivý človek, ktorý sa väčšinou riadi inštinktom. Má silný zmysel pre  zodpovednosť v obchodných a materiálnych záležitostiach. Je praktická a odhodlaná dosiahnuť úspech vo všetkom, do čoho sa pustí. Jej  schopnosť organizovať a riadiť úsilie druhých jej umožňuje vyniknúť v akejkoľvek manažérskej pozícii. Je tvrdohlavou bojovníčkou, ktorá svojou odhodlanosťou dokáže takmer všetko. Snaží sa  využiť prítomný okamih a žiť život naplno. Občas v hneve povie aj to čo by nechcela a to jej následne spôsobuje zbytočné problémy. Jej milostný život býva dosť zložitý, pretože má problém so žiarlivosťou a celkovo kontrolou nad partnerom.Spájanie ľudí pre spoločnú vec alebo riešenie nezhôd je súčasťou jej schopností. Profesionálne by  sa mohli stať úžasnými  sprostredkovateľkami, pretože dokážu vidieť  obe strany mince, čo im umožňuje nachádzať neustále nové perspektívy na vyriešenie všetkých nezhôd. Na ľudí zvyčajne pôsobí  dojmom hravej elegancie a bezpečnosti. Aj keď má s niečím problém, vonkajšiemu svetu sa zdá, že sa má  dobre.

M –  Ten kto má v mene písmeno M je často vynaliezavý, dôkladný, citlivý a pracovitý. Je to niekto kto chce neustále rozvíjať svoj potenciál a rásť. Často je to veselý a optimistický človek ktorého pozitívna energia je nákazlivá. Hodí sa pre prácu vyžadujúcu si abstraktné a tvorivé myslenie vyššej úrovne. Túži po slobode a pre to aby jej dosiahol urobí čokoľvek.   Keď sa dostane od vzťahu vynaloží obrovské úsilie na to aby daný vzťah udržal. Často krát sa vďaka tomu cíti nadradene. Ak majú toto písmeno v mene obaja partneri, prežívajú svoju lásku veľmi intenzívne. Nič im nedokáže zabrániť dostať sa ku vzťahom po ktorých túžia. Ich okolia si vždy váži ich starostlivosť a chápavosť. 

A –  Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. AK niekto potrebuje poradiť, viete b yť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

R –  Človek s písmenom R vo mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

I –  Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie.
Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia učiniť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú samy na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví.

Marianna

Herečky: Marianna Ďurianová, Marianna Šulc

Speváčky: Marianna Bey, Marianna Masadi

Kniha:  Mariana (Juliette Benzoni)

Mesto na Floride: Marianna 

Film: Marianna (1967)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  玛丽安娜

Meno  v hebrejskom jazyku – מריאנהžiť preklad

Meno  v japonskom jazyku –  マリアンナ

Meno v arabskom jazyku – ماريانا

Meno v gréckom jazyku – Μαριάννα

Meno v gruzínkom jazyku – მარიანა

« Späť na Význam mena