Význam mena Marína

« Späť na Význam mena

Marína 8.12.

Aktívnym číslom tohto mena je 11 – predstavuje človeka, ktorý oceňuje krásu a prírodu a je odhodlaný urobiť svet lepším miestom.

Meno Marína  má latinský pôvod a znamená”morská”. Toto meno nosila aj Svätá Marína z Bithynie. 

Marína je sebavedomá a diplomatická žena, ktorá má schopnosti vodcu. Dokáže sa preniesť cez všetky negatívne skúsenosti. Vie sa dobre orientovať v rôznych témach a vie prejaviť svoje schopnosti v niekoľkých oblastiach.  Má dobrú intuíciu a pokiaľ ju bude rozvíjať,  môžu sa u nej  objaviť  jasnovidné schopnosti.  Často sa špecializuje  na náboženstvo, filozofiu a menej tradičné formy liečenia. Je mimoriadne vnímavá k pocitom iných a ostatní sa jej často zverujú kvôli jej skvelým schopnostiam načúvať a poradiť. Vďaka svojej empatii a intuícii  by z nej mohla  byť dobrá psychologička, alebo lekárka.   Keď dostane priestor na vyjadrenie, dokáže dosiahnuť veľké úspechy.  Má priateľov z každého prostredia. Nemá rada  príkazy, hierarchiu, zavedený poriadok a kritikom nevenuje pozornosť. Z každej situácie dokáže  vyťažiť to najlepšie. Uprednostňuje  rozmanitosť, je nepokojná a má rada keď sú veci v pohybe. V láske je stabilná a  rodina je pre ňu veľmi dôležitá. Pokiaľ zradíte jej dôveru, ďalšiu šancu nedostanete.  

M –  Ten kto má v mene písmeno M je často vynaliezavý, dôkladný, citlivý a pracovitý. Je to niekto kto chce neustále rozvíjať svoj potenciál a rásť. Často je to veselý a optimistický človek ktorého pozitívna energia je nákazlivá. Hodí sa pre prácu vyžadujúcu si abstraktné a tvorivé myslenie vyššej úrovne. Túži po slobode a pre to aby jej dosiahol urobí čokoľvek.   Keď sa dostane od vzťahu vynaloží obrovské úsilie na to aby daný vzťah udržal. Častokrát sa vďaka tomu cíti nadradene. Ak majú toto písmeno v mene obaja partneri, prežívajú svoju lásku veľmi intenzívne. Nič im nedokáže zabrániť dostať sa ku vzťahom po ktorých túžia. Ich okolia si vždy váži ich starostlivosť a chápavosť.

A –  Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

R –  Človek s písmenom R vo mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

I –  Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam. Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia učiniť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať.

N – Ľudia s písmenom N v mene majú samy na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

Marina

Herečky:  Marína Sirtis, Marína Squerciati, Marína de Tavira…..

Speváčky:  Marína Diamandis, Marína Laurendi, Marína Heredia ….

Dedina v Chorvátsku – Marína 

Kniha – Marína (Andrej Sládkovič)

Meno Marínav tradičnej čínštine –   碼頭

Meno Marína v zjednodušenej čínštine –  码头

Meno Marína v hebrejskom jazyku –  מרינה

Meno Marína v japonskom jazyku –  マリーナ

Meno Marína  v arabskom jazyku –  مارينا

Meno Marína v gréckom jazyku – μαρίνα

« Späť na Význam mena