Význam mena Maroš

« Späť na Význam mena

Maroš 11.11.

Aktívne číslo tohto mena je 3 – inteligentný schopný, má zmysel pre krásu, tvorivý, má obratné jednanie s ľuďmi, prispôsobivý. 

Meno Maroš má latinský pôvod a znamená “zasvätený Bohu Mars” – rímsky Boh vojny. 

Maroš odráža silnú osobnosť. Väčšinou sa mu v živote darí. Je pohodový, spoločenský a miluje umenie. Vynakladá všetko úsilie na to, aby získal pozornosť ostatných.  Vždy sa vie pridať na správnu stranu a zmeniť svoj názor v pravý čas.  Vie sa prispôsobiť a konať v súlade s potrebami svojho okolia. Občas býva manipulatívny – má schopnosť bez námahy presvedčiť ostatných o čomkoľvek. Pojem “svedomie” je pre neho väčšinou neznámy a aj preto by z neho bol dobrý politik alebo právnik.  Celý život dokonale kľučkuje medzi nepríjemnosťami. Často pôsobí ako sprostredkovateľ, ktorý sa snaží dávať dokopy nové známosti a tiež spoločenské alebo obchodné stretnutia. Jasne vyjadruje svoje potreby a názory.  Dokáže vysvetliť zložité pojmy spôsobom, ktorý je ľahko pochopiteľný. Má sklony žiť riskantným životným štýlom a  vyhľadávať dobrodružstvo. 

M – Ten kto má v mene písmeno M je často vynaliezavý, dôkladný, citlivý a pracovitý. Je to niekto kto chce neustále rozvíjať svoj potenciál a rásť. Často je to veselý a optimistický človek ktorého pozitívna energia je nákazlivá. Hodí sa pre prácu vyžadujúcu si abstraktné a tvorivé myslenie vyššej úrovne. Túži po slobode a pre to aby jej dosiahol urobí čokoľvek.   Keď sa dostane od vzťahu vynaloží obrovské úsilie na to aby daný vzťah udržal. Častokrát sa vďaka tomu cíti nadradene. Ak majú toto písmeno v mene obaja partneri, prežívajú svoju lásku veľmi intenzívne. Nič im nedokáže zabrániť dostať sa ku vzťahom po ktorých túžia. Ich okolie si vždy váži ich starostlivosť a chápavosť.

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

O – Každý kto má v mene písmeno O si neskutočne váži lásku a lojalitu. Sú veľmi kreatívni a majú úžasnú predstavivosť. Hoci pôsobia ako tichí a utiahnutí ľudia len zriedkakedy ich nájdete slobodných, pretože ich zo srdca baví zdieľať svoj čas s ich partnerom. Ich hlavnou prioritou je udržanie vzťahu čo však často môže viesť k prehnanej majetníckosti. Dokážu perfektne pracovať s časom, energiou či peniazmi čo im pomáha udržať sa na vrchole i v najobtiažnejších situáciách.  Najviac ich motivuje ich túžba mať rodinu – dodáva im to zmysel do života.

S – Ľudia s písmenom S v mene sú starostliví, citliví a zmyselní ľudia. Snívajú vo veľkom a vážia si súkromie. Sú nesmierne trpezliví. Väčšinu svojho života strávia honom za potešením. Sú to romantickí idealisti ktorý na „toho pravého“ či „tú pravú“ budú trpezlivo čakať pokiaľ nevstúpi do ich života. Vedia ako z ľudí dostať ich objektívne názory. Niekedy nevedia ako sa vysporiadať s ťažkosťami a radšej niekoho požiadajú o radu než aby dôverovali svojim vlastným úsudkom a rozhodnutiam.

Maroš

Herci:   Maroš Kramár, Maroš Fekete

Spevák: Maroš Baňas

Mesto v Indonézii:  Maros

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  马罗斯

Meno v hebrejskom jazyku –  מרוש

Meno  v japonskom jazyku –  マロス

Meno v arabskom jazyku – ماروش

Meno v gréckom jazyku – Μαρος

Meno v gruzínskom jazyku – მაროში

« Späť na Význam mena