Význam mena Milan

« Späť na Význam mena

Milan 27.11.

Aktívne číslo 22 hovorí o človeku, ktorý je ctižiadostivý, idealistický, má zmysel pre podnikanie a je často nervózny.

Meno Milan má slovanský pôvod a jeho význam je “milý”.  

Milan je ambiciózny, vtipný, charizmatický a spoločenský. Túži po slobode ale zároveň  potrebuje domovský prístav. Bude dlho trvať, kým nájde tú pravú. Svoje rodinné šťastie si bude vždy žiarlivo strážiť a beda tomu, kto v ňom prebudí zúrivosť.  Nevýhodou jeho osobností je tvrdohlavosť. Je komunikatívny a  často vie  viac, ako povie. Vďaka jeho hyperaktivite  má problém nájsť emocionálnu rovnováhu. Najvyššou prioritou v jeho živote sú  materialistické túžby a priania.   Za každú cenu sa chce dostať do popredia, získať si uznanie a nájsť si cestu k úspechu. Nič mu nezabráni dosiahnuť to, čo chce a je schopný kvôli tomu obetovať všetko a všetkých. Vie neuveriteľne ovplyvňovať iných a nebráni sa intrigám, alebo podrazom ak cíti, že mu niekto stojí v ceste.  Má rád zmeny. Potrebuje uznanie, aby cítil  naplnenie. 

Ak sa vyhne alkoholu, potom nikdy nič nebude preňho nedosiahnuteľné. Či už pôjde o lásku, alebo o kariéru – stačí, ak si všetko premyslí a dokáže čo len bude chcieť. 

M – Ten kto má v mene písmeno M je často vynaliezavý, dôkladný, citlivý a pracovitý. Je to niekto kto chce neustále rozvíjať svoj potenciál a rásť. Často je to veselý a optimistický človek ktorého pozitívna energia je nákazlivá. Hodí sa pre prácu vyžadujúcu si abstraktné a tvorivé myslenie vyššej úrovne. Túži po slobode a pre to aby jej dosiahol urobí čokoľvek.   Keď sa dostane od vzťahu vynaloží obrovské úsilie na to aby daný vzťah udržal. Častokrát sa vďaka tomu cíti nadradene. Ak majú toto písmeno v mene obaja partneri, prežívajú svoju lásku veľmi intenzívne. Nič im nedokáže zabrániť dostať sa ku vzťahom po ktorých túžia. Ich okolie si vždy váži ich starostlivosť a chápavosť.

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

Milan

Herci:   Milan Lasica, Milan Kňažko

Speváci: Milan Hrčka, Milan Schenko

Kniha: Ja som Milan (Róbert Čemerička, Stanislava Čemeričková)

Mesto v Taliansku:  Miláno

Film: Milan (2007)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  米兰

Meno v hebrejskom jazyku –  מילאנו

Meno  v japonskom jazyku –  ミラノ

Meno v arabskom jazyku – ميلان

Meno v gréckom jazyku – Μιλάν

Meno v gruzínskom jazyku – მილანი

« Späť na Význam mena