Význam mena Nataša

« Späť na Význam mena

Nataša 17.01.

Aktívne číslo 11 – predstavuje človeka, ktorý oceňuje krásu a prírodu a je odhodlaný urobiť svet lepším miestom.

Meno Nataša má slovanský pôvod a znamená “narodeniny Pána”, alebo “narodená na Vianoce”.

Nataša je sebavedomá a silná osobnosť. Je diplomatická,  vplyvná a  má schopnosti vodcu.  Má v sebe autoritatívnu črtu a vie iných inšpirovať a  nadchnúť. Často pohne aj s človekom, ktorý sa na všetko díva negatívne. Má toľko energie, chuti do boja a odhodlanie nevzdávať sa, že všetci okolo bývajú jej povahou nadšení. Je spoločenská a má priateľov z každého prostredia. Rada pomáha iným, ale nikdy nie zadarmo. Snaží sa o usporiadaný a prehľadný život, aby sa nemusela zaoberať mnohými záležitosťami naraz a aby mala dostatok času na akúkoľvek činnosť. Kvôli jej idealistickým presvedčeniam a snahám pomôcť každému, si myslí, že vie čo je pre ostatných najlepšie. Je typom ľudí, ktorí vám chcú pomôcť aj keď o to nestojíte. Nemá rada príkazy, hierarchiu, zavedený poriadok a kritikom nevenuje pozornosť. V láske a citoch sa správa rovnako energicky a autoritatívne, čo žiadnemu mužovi priveľmi neimponuje. Preto dlho trvá, kým nájde takého muža, ktorý je bude vyhovovať a dokáže zvládnuť jej správanie, usmerniť jej energiu a skrotiť jej panovačnosť.Nemôže byť šťastná po boku neistého a nespoľahlivého muža, musí si svojho vyvoleného vážiť a obdivovať ho.  

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

A- Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

T – Osoby s písmenom T v mene sú vodcovia. Nemajú radi zmeny či rady iných, majú svoje zabehané rutiny ktoré im dodávajú pocit istoty a bezpečia a veľmi neradi ich menia. Veľmi veria v svoje schopnosti a akonáhle si vytvoria v hlave nejaký plán budú sa ho držať až  do konca.  Napriek ich veľkorysosti a romantickej duši majú za sebou často priveľa vzťahov keďže sa veľmi ľahko zamilujú. Dokážu svoje vzťahy rozplánovať a viesť ich podľa týchto daných plánov. 

S – Ľudia s písmenom S v mene sú starostliví, citliví a zmyselní ľudia. Snívajú vo veľkom a vážia si súkromie. Sú nesmierne trpezliví. Väčšinu svojho života strávia honom za potešením. Sú to romantickí idealisti ktorý na „toho pravého“ či „tú pravú“ budú trpezlivo čakať pokiaľ nevstúpi do ich života. Vedia ako z ľudí dostať ich objektívne názory. Niekedy nevedia ako sa vysporiadať s ťažkosťami a radšej niekoho požiadajú o radu než aby dôverovali svojim vlastným úsudkom a rozhodnutiam.

Natasa

Herečky: Nataša Tanská, Nataša Gollová

Speváčky:Nataša Bedigfield, Natasa Theodoridou 

Kniha: Nataša (Táňa Vasilková)

Film: Nataša (2001)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku – 娜塔莎

Meno v hebrejskom jazyku – נטשה

Meno v japonskom jazyku – ナターシャ

Meno v arabskom jazyku – ناتاشا

Meno v gréckom jazyku – Νατάσα

« Späť na Význam mena