Význam mena Oskar

« Späť na Význam mena

Oskar 08.08.

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Oskar znamená „Božia kopija“ a má staronemecký pôvod. Toto meno nosil aj Svätý Oskar – biskup a apoštol Dánska.

Oskar je ambiciózny, kreatívny a komunikatívny. Je  nezávislým a dobrým organizátorom aj keď niekedy má tendenciu zanedbávať pocity druhých. Je temperamentný,  ale občas mu jeho temperamentnosť spôsobuje ťažkosti. Má tendencie k výbuchom hnevu.  Nemá rád, keď ho niekto vedie alebo mu pomáha pri akejkoľvek úlohe. Ako vodcovský typ sa často  pokúša spochybňovať zavedený poriadok alebo autoritu. Neznáša kritiku, pokrytectvo a ani upozorňovanie na vlastné chyby. Rád  o sebe vytvára  predstavu dokonalého muža. Svojím šarmom sa mu darí získať pomoc iných a pochopenie pre svoje slabé stránky. Je intuitívny a  často je v správny čas na správnych miestach. Má schopnosti robiť dobré rozhodnutia. Je súťaživý typ, ktorý zo seba vydá všetko  čo má,  len aby vyhral.  Jeho  citový život môže byť  veľmi búrlivý, pretože túži po slobode a rutiny bežného života ho nudia. 

O – Každý kto má v mene písmeno O si neskutočne váži lásku a lojalitu. Sú veľmi kreatívni a majú úžasnú predstavivosť. Hoci pôsobia ako tichí a utiahnutí ľudia len zriedkakedy ich nájdete slobodných, pretože ich zo srdca baví zdieľať svoj čas s ich partnerom. Ich hlavnou prioritou je udržanie vzťahu čo však často môže viesť k prehnanej majetníckosti. Dokážu perfektne pracovať s časom, energiou či peniazmi čo im pomáha udržať sa na vrchole i v najobtiažnejších situáciách.  Najviac ich motivuje ich túžba mať rodinu – dodáva im to zmysel do života.

S – Ľudia s písmenom S v mene sú starostliví, citliví a zmyselní ľudia. Snívajú vo veľkom a vážia si súkromie. Sú nesmierne trpezliví. Väčšinu svojho života strávia honom za potešením. Sú to romantickí idealisti ktorý na „toho pravého“ či „tú pravú“ budú trpezlivo čakať pokiaľ nevstúpi do ich života. Vedia ako z ľudí dostať ich objektívne názory. Niekedy nevedia ako sa vysporiadať s ťažkosťami a radšej niekoho požiadajú o radu než aby dôverovali svojim vlastným úsudkom a rozhodnutiam.

K – Ľudia s písmeno K v mene sú väčšinou veľmi starostliví, milí a veľkorysí. Hoci sú často pri spoznávaní nových ľudí plachí, časom sa otvoria a stanú sa veľmi dobrými priateľmi. Sú veľmi praktickí a nezaoberajú sa drobnosťami. Dosiahnutie materiálneho úspechu je pre nich nesmierne dôležité. Často vynikajú v profesiách kde sú stredobodom pozornosti. S partnermi sú  zmyselný a vášniví a veľmi romantický. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

Oskar

Herci: Oskar Werner, Oskar  Hes

Spevák: Oskar Petr

Kniha:  Oskar a jeho prvé vianoce (Holly Webb)

Dramatik, prozaik a básnik – Oskar Wilde 

Film: Oskar (1991)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  奥斯卡

Meno v hebrejskom jazyku –  אוסקר

Meno  v japonskom jazyku –  Oskar

Meno v arabskom jazyku – أوسكار

Meno v gréckom jazyku – Όσκαρ

Meno v gruzínskom jazyku – ოსკარი

« Späť na Význam mena