Význam mena Oto

« Späť na Význam mena

Oto 5.12.

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí,  presvedčivosť.

Meno Oto má nemecký pôvod a jeho význam je “bohatstvo”. Toto meno nosil aj Svätý Oto Bamberský.

Hoci Oto býva jemný, citlivý, zraniteľný a často sa obáva kritiky, navonok sa snaží prejavovať inak – viac mužsky. Preto býva jeho okolie často zmätené jeho konaním. Podľa jedných je to „ostrý chlapík“, podľa druhých je zase príliš mäkký. Názory naň  sú rozdielne. Sám v sebe sa nevyzná, no v podstate je to dobrý muž, s jasnými predstavami o svojej budúcnosti. Veľmi dobre sa vie orientovať v rôznych témach a  uplatniť  svoje schopnosti v niekoľkých oblastiach. Dokáže efektívne riadiť ľudí v skupinách. Keď dostane priestor na  vyjadrenie, môže dosiahnuť veľké  úspechy. Má rád slobodu a  nerád sa necháva obmedzovať inými.  Jeho slabosťou je jeho netrpezlivosť, ktorá  mu často a zbytočne komplikuje život. Je spravodlivý a často má potrebu ochraňovať ženy a deti. Ak si nájde partnerku je  jej verný. Má srdce vojaka a ľudia sa s ním cítia v bezpečí. Býva verný, priamy a stály.  

O – Každý kto má v mene písmeno O si neskutočne váži lásku a lojalitu. Sú veľmi kreatívni a majú úžasnú predstavivosť. Hoci pôsobia ako tichí a utiahnutí ľudia len zriedkakedy ich nájdete slobodných, pretože ich zo srdca baví zdieľať svoj čas s ich partnerom. Ich hlavnou prioritou je udržanie vzťahu čo však často môže viesť k prehnanej majetníckosti. Dokážu perfektne pracovať s časom, energiou či peniazmi čo im pomáha udržať sa na vrchole i v najobtiažnejších situáciách.  Najviac ich motivuje ich túžba mať rodinu – dodáva im to zmysel do života.

T – Osoby s písmenom T v mene sú vodcovia. Nemajú radi zmeny či rady iných, majú svoje zabehané rutiny ktoré im dodávajú pocit istoty a bezpečia a veľmi neradi ich menia. Veľmi veria v svoje schopnosti a akonáhle si vytvoria v hlave nejaký plán budú sa ho držať až  do konca.  Napriek ich veľkorysosti a romantickej duši majú za sebou často priveľa vzťahov keďže sa veľmi ľahko zamilujú. Dokážu svoje vzťahy rozplánovať a viesť ich podľa týchto daných plánov. 

oto

Herci:  Oto Ševčík, Oto Agumi

Spevák:  Otto Weite

OTO je divácka anketa obľúbenosti slovenských televíznych programov 

Mesto v okrese Cattaraugus v New Yorku – Oto  

Meno Oto  v tradičnej čínštine –  奧托 

Meno Oto v zjednodušenej čínštine – 奥托 

Meno Oto v hebrejčine  אוטו

Meno Oto v japončine –  おと

Meno Oto v arabčine –  اوتو

« Späť na Význam mena