Význam mena Pankrác

« Späť na Význam mena

Pankrác 12.05.

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Pankrác  je odvodené  zo starogréckeho „Pankrátios a znamená “všemohúci“. Toto meno nosil aj svätý Pancratius z Tarzu, ktorý bol umučený ako štrnásťročný.  Na gréckych olympijských hrách v roku 648 pred Kristom, bolo zavedené  bojové umenie s názvom “Pankration” – ako zmes boxu a wrestlingu, ktoré bolo takmer bez pravidiel, s výnimkou hryzenia a vypichovania očí súpera.

Ste rodený vodca a  máte priekopníckeho ducha.  Keď sa usilujete o úspech, vaša ambícia nemá hraníc. Často spochybňujete  zavedený poriadok alebo autoritu, pokiaľ  nemáte vedúce postavenie. Rýchlo sa učíte,  rád si rozširujete vedomosti a ťažkosti pri skúšaní nových vecí znášate ľahšie  ako ostatní. Máte sklony byť workoholikom, vďaka čomu máte veľmi málo voľného času.  Únavu dokážete prekonať bez ohľadu na okolnosti, čo vám môže spôsobovať zdravotné ťažkosti. Občas mávate vo finančnej oblasti  problém, pretože ťažko odolávate svojim túžbam. Máte sklon byť extravagantný a egocentrický. Vo viere, že existuje len jeden život, sa zo života  pokúšate vyťažiť maximum.  Na ostatných pôsobíte ako sebavedomý človek, ale vo svojom vnútri mávate problém s nedostatkom sebadôvery, preto potrebujete podporu a povzbudenie okolia. Vo svojom prejave niekedy bývate príliš úprimný, čo vám môže spôsobovať zbytočné komplikácie.  Následne bývate tvrdohlaví a nenecháte si za žiadnu cenu poradiť. Musíte sa naučiť väčšej trpezlivosti a dávať si pozor na výbuchy hnevu! Neznášate pokrytectvo. Váš citový život je dosť búrlivý, pretože túžite po slobode. Vo vzťahoch sa snažíte presadiť kompromisy a monotónnosť vás zabíja. Vhodné povolania: konštruktér, riadiaci zamestnanec, výkonný tajomník, riaditeľ, manažér, nezávislý, nezávislý, dizajnér, dizajnér, inžinier a vysoká armáda, dekoratér, architekt.

P – Ľudia ktorí majú v mene písmeno P, sú zábavní a akční jedinci plní energie. Radi diskutujú, ale pred tým než niečo vypustia z úst si to dobre premyslia. Sú tvoriví, súťaživí, prirodzene dôverčiví a vždy otvorení akýmkoľvek zmenám. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

K – Ľudia s písmeno K v mene sú väčšinou veľmi starostliví, milí a veľkorysí. Hoci sú často pri spoznávaní nových ľudí plachí, časom sa otvoria a stanú sa veľmi dobrými priateľmi. Sú veľmi praktickí a nezaoberajú sa drobnosťami. Dosiahnutie materiálneho úspechu je pre nich nesmierne dôležité. Často vynikajú v profesiách kde sú stredobodom pozornosti. S partnermi sú  zmyselný a vášniví a veľmi romantický. 

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

C – Ak Vaše meno obsahuje písmeno C, ste človek, ktorý potrebuje príťažlivého a spoločensky uznávaného partnera. Túžite po ocenení až tak veľmi, že pre neho urobíte takmer čokoľvek. Ovládanie svojich túžob Vám nerobí žiadne problémy. Musíte si dávať pozor na svoju impulzívnosť a bojovnosť, vďaka ktorej sa budete dostávať do veľmi nepríjemných situácii. Nespravodlivosť netolerujete za žiadnych okolností.

Pankrac

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  潘克拉克

Meno v hebrejskom jazyku –  פאנקרק

Meno  v japonskom jazyku –  パンクラック

Meno v arabskom jazyku – بانكراك

Meno v gréckom jazyku – Πανκρακ

Meno v gruzínskom jazyku – პანკრაკი

« Späť na Význam mena