Význam mena Peter

« Späť na Význam mena

Peter 29.06.

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Peter je gréckeho pôvodu a znamená “skala”. Toto meno nosil aj Svätý Peter – jedným z dvanástich apoštolov  Ježiša Krista.

Peter  je ambiciózny, kreatívny a komunikatívny. Je  nezávislý a často má tendenciu zanedbávať pocity druhých. Nemá rád, keď ho niekto vedie alebo mu pomáha pri akejkoľvek úlohe. Ako vodcovský typ sa často  pokúša spochybňovať zavedený poriadok alebo autoritu. Rád robí veci sám a vedúca pozícia mu ponúka oveľa väčší komfort, ako keby mal byť podriadeným niekomu inému.  Je dobrým organizátorom.  Je intuitívny a  často je v správny čas na správnych miestach. Má schopnosti robiť dobré rozhodnutia. Neznáša pokrytectvo.  Je súťaživý typ, ktorý zo seba vydá všetko  čo má,  len aby vyhral a ani zoči-voči porážkam nikdy nezaváha  a jednoducho ide ďalej smerom k dosiahnutiu stanovených cieľov.   Vedia sa vášnivo zamilovať, ale aj zabudnúť na svoje sľuby, ak sa im to práve hodí. Jeho  citový život môže byť  dosť búrlivý, pretože túži po slobode.   

P – Ľudia ktorí majú v mene písmeno P, sú zábavní a akční jedinci plní energie. Radi diskutujú, ale pred tým než niečo vypustia z úst si to dobre premyslia. Sú tvoriví, súťaživí, prirodzene dôverčiví a vždy otvorení akýmkoľvek zmenám. 

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

T – Osoby s písmenom T v mene sú vodcovia. Nemajú radi zmeny či rady iných, majú svoje zabehané rutiny ktoré im dodávajú pocit istoty a bezpečia a veľmi neradi ich menia. Veľmi veria v svoje schopnosti a akonáhle si vytvoria v hlave nejaký plán budú sa ho držať až  do konca.  Napriek ich veľkorysosti a romantickej duši majú za sebou často priveľa vzťahov keďže sa veľmi ľahko zamilujú. Dokážu svoje vzťahy rozplánovať a viesť ich podľa týchto daných plánov. 

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

Peter

Herci:   Peter Falk, Peter Jackson

Spevák: Peter Nagy

Kniha: Peter a Lucia (Romain Rolland) 

Obec na Slovensku: Svätý Peter 

Film: Peter (2021)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku – 彼得 

Meno v hebrejskom jazyku –  פיטר

Meno  v japonskom jazyku –  ピーター

Meno v gréckom jazyku – Πέτρος

Meno v gruzínskom jazyku – პეტრე

« Späť na Význam mena