Význam mena Renáta

« Späť na Význam mena

Renáta 06.11.

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí, presvedčivosť.

Meno Renáta má latinský pôvod a znamená “znovuzrodená”. Toto meno nosila aj Renáta Lotrinská,  ktorá bola uctievaná ako svätá, ale nikdy nebola svätorečená.

Dokážete sa veľmi dobre sústrediť a máte vynikajúcu pamäť. Ste veľmi sebavedomá a myslíte si, že dokážete všetko, čo si zaumienite. Avšak často sa púšťate do projektov, ktoré potom nedokončíte a to vám potom spôsobuje zbytočné finančné straty a trpké skúsenosti. Najšťastnejšia by ste boli na pozíciách, kde sa môžete slobodne vyjadrovať. Rada sa obklopujete novými a peknými vecami.  Neznášate rutinu. Sloboda a nezávislosť sú vašou najvyššou prioritou a pokiaľ sa vás niekto pokúsi obmedziť, potom môže počítať s tým, že s ním veľmi rýchlo ukončíte priateľstvo.  Trpezlivosť nie je vaša silná stránka. Máte rada zmeny a rada cestujete. Potrebujete sa cítiť milovaná alebo obdivovaná.V každom vzťahu ste vášnivá aj keď ide len o krátke dobrodružstvo. Väčšinou nie ste príkladom lojality a stability. V mladosti je váš citový život búrlivý a stabilný vzťah si vybudujete   až  v neskoršom veku. Dlho Vám trvá kým prekonáte hriechy mladosti a začnete sa správať dospelejšie. Snažíte  sa nájsť nejakého človeka, ktorý by Vám pomáhal a niesol za Vás zodpovednosť. Neznášate priveľa obmedzovaní a starostí o financie, preto musíte mať pri sebe  vždy oporu. Máte veľké ambície a je pre vás ťažké byť tolerantná a chápavá k tým, ktorí sú od prírody pomalší. Nikdy nie ste úplne opustená a  vždy budete  mať okolo seba aspoň dvoch – troch ľudí, ktorí Vám budú ochotne pomáhať  žehliť vaše prehrešky.  

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

T – Osoby s písmenom T v mene sú vodcovia. Nemajú radi zmeny či rady iných, majú svoje zabehané rutiny ktoré im dodávajú pocit istoty a bezpečia a veľmi neradi ich menia. Veľmi veria v svoje schopnosti a akonáhle si vytvoria v hlave nejaký plán budú sa ho držať až  do konca.  Napriek ich veľkorysosti a romantickej duši majú za sebou často priveľa vzťahov keďže sa veľmi ľahko zamilujú. Dokážu svoje vzťahy rozplánovať a viesť ich podľa týchto daných plánov. 

Renáta

Herečky: Renáta Názlerová, Renáta Notni, Renáta Czadernová

Speváčky: Renáta Čonková, Renáta Scottová

Film: Renáta  (1971)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku – 雷娜塔 

Meno  v hebrejskom jazyku –  רנטה

Meno  v japonskom jazyku –  レナータ

Meno v arabskom jazyku – ريناتا

Meno v gréckom jazyku – Ρενάτα

Meno v gruzínskom jazyku – რენატა

« Späť na Význam mena