Význam mena Richard

« Späť na Význam mena

Richard 03.04.

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – tajomnosť, skúmavosť, melancholickosť, má zmysel pre priateľstvo.

Meno Richard  má nemecký pôvod a znamená “mocný vládca”. Toto meno nosil aj Svätý Richard Pampuri. 

Richard  hľadá aktívnu a vodcovskú ženu, ktorá mu určí  cieľ a stálym poháňaním ho k tomuto cieľu dostane, samozrejme bez veľkej kritiky za jeho pomalosť a neochotu. Pokiaľ takúto ženu pri sebe nemá a nie je dostatočne motivovaný, vie byť aj pekne lenivý. Napriek tomu sa vždy dokáže o seba postarať.  Najradšej by však nič nerobil, iba užíval výsledky práce iných. Je milým príživníkom, šarmantným lichotníkom a nikdy sa nepostaví na nesprávnu stranu. Je múdry, šikovný, dokáže dlho fantazírovať a snívať, no pred realitou uteká. Nemá rád ťažkú prácu, ani zodpovednosť a už najmenej sa mu páči zháňanie financií. Napriek tomu si svoje financie drží pod kontrolou a venuje veľkú pozornosť svojim výdavkom. Jeho cieľom je nájsť si dobré, teplé a zabezpečené miestečko, kde by mohol niekoho riadiť, no sám vykonávať minimálnu prácu a niesť za ňu minimálnu zodpovednosť. Je radšej sprievodcom ako vykonávateľom. Rád si zafilozofuje a rutiny normálneho života ho nudia. Vie byť veľmi učenlivý, štruktúrovaný a pred tým než niečo urobí, si veci dôkladne dopredu zváži. Svoje vnútorné strachy a obavy dokáže veľmi dobre ukrývať. Má tendencie byť náladový. Jeho  reakcie na ľudí sa líšia podľa toho, ako sa cíti. Inšpiruje ho povzbudenie od ostatných,  no podozrieva  ich zámery. Často prežíva vnútorné turbulencie pri neschopnosti povedať, čo má na mysli a potom trpí  veľkou osamelosťou kvôli nedorozumeniam. Na ostatných často pôsobí ako tichý človek, ale zdanie klame. Richard je vtipný a vždy pripravený na párty.    

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

CH – Ak Vaše meno obsahuje písmeno CH, ste vášnivý človek a túžite po  ocenení. Musíte si dávať pozor na svoju impulzívnosť a bojovnosť, vďaka ktorej sa budete dostávať do veľmi nepríjemných situácii. Ste veľkorysý a často puntičkár. Ak je to potrebné, viete byť veľmi autoritatívny na dosiahnutie toho čo chcete. Dávajte si pozor na vnucovanie svojich názorov iným ľuďom. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

D – Ak Vaše meno obsahuje písmeno D, dáva Vám vibrácie vášnivého, ale lojálneho človeka. Ak sa pre niečo rozhodnete, takmer vždy to dotiahnete do konca a to sa týka aj záležitosti vzťahov. Ak si niekoho obľúbite ste starostlivý a láskavý. Ak však nenájdete emocionálnu rovnováhu, väčšinou Vás to veľmi rozhodí.  Musíte si dávať pozor na žiarlivosť a netrpezlivosť. Máte umelecké nadanie, ale aby ste dosiahli úspech je potrebné vyvinúť veľa úsilia. 

Richard

Herci:   Richard Gere, Richard dean Anderson

Spevák: Richard Müller

Film: Richard (1972)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  理查德

Meno v hebrejskom jazyku –  ריצ’רד

Meno  v japonskom jazyku –  リチャード

Meno v arabskom jazyku – ريتشارد

Meno v gréckom jazyku – Ρίτσαρντ

« Späť na Význam mena