Význam mena Rút

« Späť na Význam mena

Rút 16.07.

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí, presvedčivosť.

Meno Rút má hebrejský pôvod a znamená”spoločník, alebo priateľ”.

Rút je zvedavý a slobodomyseľný muž. Rád býva vo svojom „svete snov“,kde je schopný posúvať udalosti tak, ako sa mu páči. Avšak občas mu jeho živá predstavivosť  komplikuje oddelenie pravdy od klamstva. Je spoločenský a má priateľov z každého prostredia. Je rád keď je stredobodom pozornosti. V partnerských vzťahoch je otvorený a jeho citový život býva búrlivý. Stabilný vzťah má  väčšinou až neskôr v živote.  Kladie veľký dôraz na vzhľad a výzor. Nemá rád príkazy, monotónnosť, alebo prikázané postupy a preto si hľadá prácu, kde by mohol byť neustále v myšlienkovom pohybe, alebo kde by mohol využiť svoju kreativitu. Práca v teréne je pre neho ideálna, pretože potrebuje neustály pohyb. Má tendencie prekračovať svoje limity, čo mu niekedy môže  poškodiť zdravie. 

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

U – Ktokoľvek s písmenom U v mene prežíva najviac šťastia ak sa v jeho živote objaví láska a romantika. I keď práve nie je zaľúbený hľadá niekoho výnimočného. Je veľmi štedrý a obrovskú radosť mu prináša aj rozdávanie darov iným. Je empatický svoj život veľmi rád žije ako by to bol sitkom či tragédia vďaka čomu je často na akejsi emočnej horskej dráhe – raz je hore a raz dolu. Nie je práve prispôsobivý a vždy chce mať všetko dokonalé hoci to môže pre neho byť náročné.

T – Osoby s písmenom T v mene sú vodcovia. Nemajú radi zmeny či rady iných, majú svoje zabehané rutiny ktoré im dodávajú pocit istoty a bezpečia a veľmi neradi ich menia. Veľmi veria v svoje schopnosti a akonáhle si vytvoria v hlave nejaký plán budú sa ho držať až  do konca.  Napriek ich veľkorysosti a romantickej duši majú za sebou často priveľa vzťahov keďže sa veľmi ľahko zamilujú. Dokážu svoje vzťahy rozplánovať a viesť ich podľa týchto daných plánov. 

Rut

Herci:  Rút Reygadas, Rút Charvátová 

Speváčka: Ruth Berhe   

Kniha:  Rút (Juraj Bándy)

Dedina v Anglicku:  Routh

Film: Rút (1994)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  罗斯

Meno v hebrejskom jazyku –  רוט

Meno  v japonskom jazyku –  ラウス

Meno v arabskom jazyku – روث

Meno v gréckom jazyku – Ρατ

Meno v gruzínskom jazyku – რუთი

« Späť na Význam mena