Význam mena Sára

« Späť na Význam mena

Sára meniny 19.01.

Aktívne číslo tohto mena je číslo 3 – zmysel pre krásu, tvorivosť, obratnosť jednania s  ľuďmi, prispôsobivosť.

Meno Sára má hebrejský pôvod a znamená “princezná”. Toto meno nosila aj svätá Sára, ktorá je patrónkou rómov.

Ste komunikatívna, diplomatická a spoločenská a aj preto máte okolo seba vždy veľa priateľov. Máte  prirodzenú schopnosť povzbudiť frustrovaných ľudí, aby sa v živote posunuli vpred. Nezáleží na tom, či pracujete v tíme alebo sama, pretože to čo považujete za najdôležitejšie je potreba dosiahnuť svoje ciele. Môžete vykonávať rôzne úlohy súčasne. Peniaze vnímate iba ako nástroj, ktorý vám pomáha realizovať a dosahovať vaše sny. Kvôli tomu sa vo vašom živote   budú striedať obdobia kedy si budete žiť život  podľa svojich predstáv s obdobiami šetrnosti.  Väčšinou ste optimistický človek, ktorý prijíma život tak, ako prichádza.  Musíte sa naučiť byť trpezlivá a menej impulzívna. Máte rada pocit slobody a vážite si svoju nezávislosť.  Dlho trvá než nájdete toho správneho partnera, ale keď ho už nájdete ste lojálna. Milostný život má pre vás zmysel iba pokiaľ sa chcete stať rodičom. Ceníte si rodinné hodnoty a tradície a nemáte problém s obetovaním sa v prospech iných. Máte výborné regeneračné schopnosti a preto pre vás nie je problém, keď občas plytváte energiou. Ste zvedavá a máte  neukojiteľný smäd po poznaní, ktorý vás núti posúvať hranice a ísť k neznámym horizontom. Svojich priateľov si vždy dokážete vypočuť a poradiť im, ale musíte si dať pozor na to, aby ste neskĺzli do povrchnosti, kvôli potrebe potešiť ostatných. Akúkoľvek zmenu vítate s otvoreným náručím.

Vhodné povolania: komunikačné zručnosti (ľudské zdroje, reklama, komunikácia), audiovizuálne (televízia, rozhlas), umelecké činnosti (moderátor, maliar, tanečník, kreatívec, dizajnér), predaj (všetky formy), cestovný ruch, obchod činnosť, vydavateľská činnosť, žurnalistika, astrológia, psychológia, numerológia.

S – Ľudia s písmenom S v mene sú starostliví, citliví a zmyselní ľudia. Snívajú vo veľkom a vážia si súkromie. Sú nesmierne trpezliví. Väčšinu svojho života strávia honom za potešením. Sú to romantickí idealisti ktorý na „toho pravého“ či „tú pravú“ budú trpezlivo čakať pokiaľ nevstúpi do ich života. Vedia ako z ľudí dostať ich objektívne názory. Niekedy nevedia ako sa vysporiadať s ťažkosťami a radšej niekoho požiadajú o radu než aby dôverovali svojim vlastným úsudkom a rozhodnutiam.

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

Sara

Herečky:   Sara Paxton, Sara Ramirez

Speváčka: Sara Bareilles, Sarah Evans, Sarah Blackwood, Sarah Brigtman

Kniha: Sára (Jill Eileen Smith) 

Film: Sára (1997)

Pranostika: Aká Barbora, Sára a Mikuláš, taký celý advent máš

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  萨拉

Meno  v hebrejskom jazyku –  שרה

Meno  v japonskom jazyku –  サラ

Meno v arabskom jazyku – سارا

Meno v gréckom jazyku – Σάρα

Meno v gruzínskom jazyku – სარა

« Späť na Význam mena